Cesta: Poradna / Internet / Internetové stránky / Bezpečný přístup k internetovému bankovnictví


V PPK jste psali, že si při přístupu k internetovému bankovnictví mám vždy ověřit, zda jsem na správné stránce příslušné banky. Jenže jak to mám poznat, že jsou to „ty správné“ bankovní stránky? A dále – banky tvrdohlavě používají jen ten nejděravější prohlížeč, který existuje, tedy Internet Explorer. Pod  Operou nebo Firefoxem jim to nechodí, nebo chodí špatně. A nic s nimi nepohne, ani když jim to napíšu.

Poznat správnou adresu stránek internetového bankovnictví není složité: Před zadáváním přihlašovacích údajů zkontrolujte adresu stránek. Jinými slovy: Na podobné ověření nepotřebujete žádný speciální program ani „fígl“, stačí se podívat do adresního řádku prohlížeče a zkontrolovat, zda uvedená adresa je oficiální adresou internetového bankovnictví příslušného peněžního ústavu. Ty jediné správné adresy uvádí každý peněžní ústav ve smlouvě o poskytování internetového bankovnictví a v příručce (letáku), která vysvětluje, jak internetové bankovnictví používat.

Co se týče podpory pro prohlížeče, není pravda, že by každé internetové bankovnictví fungovalo pouze v Internet Exploreru. Osobně používám například internetové bankovnictví peněžních ústavů ČSOB a mBank a to bez problémů funguje ve Firefoxu i Opeře. Od přátel vím, že v těchto dvou prohlížečích funguje i internetové bankovnictví eBanky/Raiffeisenbank. Jak z toho ven, je tedy nabíledni – stačí si vybrat bankovní ústav, který nabízí patřičné služby.

Tvorba www stránek