Cesta: Poradna / Hudba a audio / Normalizace hlasitosti hudby


Vytvářím si vlastní CD z různých disků, přitom ale narážím na problém: Když takto sestavím nové CD z několika jiných, dochází k tomu, že úroveň hlasitosti nahrávek je různá (což  není dobré, protože CD pak musím poslouchat s dálkovým ovladačem v ruce). Tento problém se vyskytuje, i když ve vypalovacím programu Nero  používám normalizaci skladeb (výstup je ovlivněn pouze částečně). Navíc při vypalování ve formátu MP3 tuto úpravu stejně nelze použít. Existuje nějaký program, který by mi pomohl problém vyřešit?

Problém by měl vyřešit zdarma dostupný nástroj MP3Gain – když mu „předhodíte“ adresář hudebních souborů ve formátu MP3, program je inteligentním způsobem normalizuje na shodnou hlasitost. Navíc je k dispozici i české rozhraní nástroje.

V případě, že byste chtěl upravovat hlasitost nekomprimovaných skladeb (tedy například byste je z CD získal v plné kvalitě ve formátu WAV a nechtěl byste je převádět do MP3), měl by pomoci zdarma dostupný a česky komunikující hudební editor Audacity. Postup bude ale v tomto případě o mnoho složitější než u jednoúčelového nástroje MP3Gain.

Tvorba www stránek