Cesta: Poradna / Hardware / USB flash disky / Nízkorychlostní USB řadič


 

Při zasunutí flash disku do zdířky rozhraní USB se mi zobrazuje hlášení, že vysokorychlostní zařízení je připojeno k nízkorychlostnímu řadiči. Jaký je rozdíl mezi vysoko- a nízkorychlostním řadičem a jak mohu vysokorychlostní řadič přidat do počítače?

Jak již napovídá název, rozdíl spočívá v rychlosti. Zatímco vysokorychlostní řadič pracuje s maximální přenosovou rychlostí 480 Mb/s, řadič nízkorychlostní pracuje s maximální přenosovou rychlostí 12 Mb/s. Mám-li to vysvětlit na příkladu, třeba film o velikosti 700 MB byste přes nízkorychlostní řadič nepřenesl dříve než cca za 7 minut 50 sekund, u vysokorychlostního to může být teoreticky hotovo za 12 sekund. (Ve skutečnosti jsou obě rychlosti nižší než maximální teoretické, a časy jsou tedy delší, ale řádový rozdíl je zachován.)

Přidání vysokorychlostního USB řadiče do systému může být rozdílné podle toho, jakou máte základní desku. Pokud je na této desce vysokorychlostní řadič integrován, obvykle postačí jen nainstalovat drivery (ovladače) z cédéčka, které jste dostal k základní desce. Pokud tímto řadičem deska nedisponuje, je třeba dokoupit speciální, rozšiřovací kartu.

Tvorba www stránek