Cesta: Poradna / Hardware / USB flash disky / Na flash disk nelze zkopírovat data


Čím může být způsobeno to, že můj PC umí otevřít a číst všechny soubory uložené na USB flash disku, ale neumí na tento USB flash disk zkopírovat soubory z pevného disku?

Pokud dokážete soubory z USB flash disku číst, ale nikoli je na něj ukládat, zkontrolujte, zda není USB flash disk chráněn proti zápisu. Většina těchto zařízení je vybavena malým mechanickým přepínačem, kterým lze zakázat zápis a ochránit obsah před změnami a před nechtěným smazáním (podobně se proti zápisu daly ochránit diskety). Je-li tato ochrana zmíněným přepínačem aktivována, počítač dokáže soubory z USB flash disku číst (otevírat) a kopírovat, ale nemůže je na něj ukládat ani je z něj mazat.

Jestliže váš USB flash disk takovým přepínačem vybaven není, nedokážu odhadnout, v čem je problém. Vyzkoušejte jej případně v jiné zdířce USB, eventuálně v jiném počítači. Zkontrolujte také, jestli je na USB flash disku dostatek volného místa (vzhledem k velikosti souborů, které na něj chcete uložit). Pomoci může také formátování USB flash disku – předtím však všechen jeho obsah někam zkopírujte, během formátování bude totiž vymazán!

Tvorba www stránek