Cesta: Poradna / Hardware / Procesory / Error 0167: No processor update found


Koupil jsem si bazarovou desku s procesorem. Když spouštím PC, zobrazí se chybové hlášení „Error 0167: No processor update found“. Co to znamená? Mám také problémy s instalováním Windows XP – po prvním restartováním systému lze spustí jen nouzový režim.

Zmíněné hlášení znamená, že si procesor „nerozumí“ se základní deskou – bylo by tedy potřeba nahrát nové základní softwarové vybavení základní desky (tzv. BIOS). Na oficiálních webových stránkách výrobce základní desky vyhledejte příslušné soubory a podle instrukcí novou verzi softwaru nainstalujte. Bohužel jde o proces dost komplikovaný a u jednotlivých základních desek se liší, takže nemohu dát žádný obecný návod, jak postupovat. Obávám se, že druhý problém je vyvolán prvním zmíněným...

Mohlo by však jít i o jinou závadu: Napadá mě, že by mohlo jít o chybu pevného disku nebo o nekompatibilní operační paměti. Takhle na dálku to však mohu bohužel jen odhadovat. Navíc bez vyřešení prvního problému asi nemá příliš smysl hledat řešení problému druhého; praxe totiž často dokazuje, že i zdánlivě nesouvisející komplikace mají společnou příčinu.

Tvorba www stránek