Cesta: Poradna / Hardware / Pevné disky / Počítač se pokouší bootovat z přenosného disku


Koupil jsem si externí pevný disk WD My Book 750GB. Pokud před zapnutím počítače zapomenu disk odpojit, PC nenaběhne. Na monitoru se objeví pouze symbol základní desky. Poté musím počítač „natvrdo“ vypnout , odpojit externí disk a teprve pak mohu PC bez problémů zapnout. Na jiném počítači se mi nic podobného nestalo.

Chyba je způsobena tím, že počítač se pokouší spouštět operační systém z externího disku. Tuto chybu lze odstranit v základním nastavení počítače, v tzv. BIOS.

Spusťte počítač a během jeho startu stiskejte klávesu Del. Až se objeví rozhraní BIOS, nalezněte zde položku/obrazovku/nabídku Boot, resp. Boot Priority. (V rozhraní BIOS se pohybujte pomocí kurzorových kláves – šipek, podnabídku otevřete stisknutím klávesy Enter a o nabídku výš se naopak dostanete stisknutím klávesy Esc.) Zde je potřeba, aby možnost Removable (tj. výměnný disk) byla buď deaktivována (Disabled), nebo přesunuta na konec seznamu. Změnu pořadí v seznamu provedete tak, že pomocí kláves se šipkami přesunete kurzor nad příslušnou možnost a potom budete stiskat klávesu „minus“ (posun o řádek níže) do té doby, dokud se položka nedostane na konec výpisu.

Tvorba www stránek