Cesta: Poradna / Hardware / Ostatní / Cizojazyčné instalační CD/DVD


Zakoupil jsem vypalovačku Mělo tam být instalační CD v češtině, ale ouha: Byla to pravda jen z části. V češtině byl jen začátek, dále se mnou okna komunikovala už jen anglicky. Vzhledem k tomu, že tuto řeč znamenitě ovládám leda tak ve snu, prosím vás o doporučení, kde bych mohl získat češtinu.

Tento dotaz byste měl vznést spíš na prodejce, od něhož jste vypalovačku zakoupil. Pokud byl spolu s mechanikou inzerován lokalizovaný software, domáhejte se jeho dodání, nebo vrácení peněz. Obávám se však, že prodejce se bude vymlouvat právě na ono částečné počeštění. A technicky bohužel bude mít pravdu – pokud sliboval „instalační CD v češtině“, pak je podstatné, že česky komunikuje CD. Nikde již nebylo psáno, že česky „mluví“ také programy na něm obsažené. Podobné matení zákazníků (ať už pohříchu záměrné, či nevědomé, anebo způsobené neschopností prodejce produkt dobře popsat) je poměrně běžné.

Tak či onak, jinde pravděpodobně neuspějete. Už jen proto, že programy dodávané k vypalovačkám jsou zpravidla komerční (tj. nejsou dostupné zdarma), a tudíž je ani nikde nelze legálně distribuovat. A abych vás posílal vyhledávat lokalizační balíčky (jež pravděpodobně ani neexistují) na anglické stránky výrobců programů, to opravdu nemá smysl. Zkuste se dohodnout s prodejcem. Třeba jen maluji čerta na zeď a s omluvou dostanete CD správné, nebo alespoň radu, ze kterých webových stránek stáhnout do přiložených programů češtinu.

Tvorba www stránek