Cesta: Poradna / Grafika a fotografie / Úpravy obrázků / Jak přidat fotografiím ozdobný rámeček?


Sháním nějaký program (v češtině), který obsahuje ozdobné rámečky na fotografie. Neexistuje něco jen s rámečky, bez dalších funkcí na úpravu fotek? Pokud možno zdarma.

O jednoúčelovém programu na rámečky bohužel nevím, ale velmi snadno můžete rámečky udělat ve zdarma dostupném programu PhotoFiltre. Češtinu (získáte ji na stejné adrese – viz dolní část stránky) nainstalujete do programu tak, že stažený archiv rozbalíte a obsažený soubor TranslationCZ.plg nakopírujete do adresáře programu (obvykle C:\Program Files\PhotoFiltre).

Postup je následující: Spusťte program PhotoFilre a pomocí menu Soubor/Otevřít otevřete fotografii, k níž chcete udělat rámeček. Z nabídky Filtry potom zvolte příkaz  PhotoMasque a u políčka Maska klikněte na ikonu složky se symbolem šipky. V otevřeném okně se ujistěte, že je napravo zatrženo políčko Náhled, a klikejte na jednotlivé nabízené šablony – budou se  zobrazovat  právě v rámečku Náhled. Až vyberete tu správnou, klikněte na tlačítko Otevřít. Dále můžete určit barvu rámečku, případně udat hodnotu průhlednosti (Neprůsvitnost) v procentech. Nakonec se ujistěte, že je označena volba Roztáhnout masku, a klikněte na tlačítko OK. Upravenou fotografii je samozřejmě lepší uložit do nového souboru (Soubor / Uložit jako), aby originál snímku zůstal zachován.

Tvorba www stránek