Cesta: Poradna / Filmy a video / Úpravy videa / Spojování a jiné úpravy videa


Mám několik hezky provedených prezentací včetně slovního doprovodu a chtěl bych je spojit dohromady ve větší videosekvenci.  Poradíte mi nějaký šikovný program? A dále: Nasnímal jsem  digitálním fotoaparátem několik videosekvencí a potřeboval bych je spojit ve větší celek. Jsou nasnímány v běžném poměru 4 : 3, v nesnížené kvalitě a mají příponu .mov. Zajímalo by mne také to, jak je upravit (např. jak něco vynechat či odstranit nevhodný konec).

Spojit více videí do jednoho, stejně jako vystříhat nechtěné záběry, doplnit přechody a podobně, můžete velmi snadno v programu Windows Movie Maker, který je standardní součástí Windows XP i Windows Vista. Podrobný návod, jak postupovat, jsme přinesli v PPK 1/2008.

Co se formátu MOV týče, uděláte nejlépe, když jej nejprve převedete na univerzálnější formát AVI (s ním lze pracovat i ve výše zmíněném programu).  K převodu poslouží například aplikace RAD Video Tools. (Pokud byste si s postupem nevěděl rady, můžete se podívat do návodu na serveru PCVideo.cz.)

Tvorba www stránek