Cesta: Poradna / Filmy a video / Úpravy videa


Jak vylepšit video?

Mám pár videí z mobilního telefonu. Jsou ale točena v noci a není tam mnoho vidět. Poradíte mi nějaký program, který by video vylepšil?

Převod TS na DVD

Potřeboval bych sestříhat a převést videosoubor s koncovkou .ts na klasické video DVD. Používám program XConvertXtoDVD3, který soubor sice převede ve výborné kvalitě, ale bohužel nedokáže před převodem soubor sestříhat. Pokoušel jsem se o střih v Pinnacle Studiu 8, ale to tento formát nepodporuje.

Příliš velké video

Upravuji video v programu Adobe Premiere, a když jej exportuji, zabírá pětiminutový šot přes 1 GB prostoru. Jak je to možné?

Minimální požadavky programu

Chci stříhat video ve vysokém rozlišení (HD video) prostřednictvím programu Pinnacle Studio. Přestože však mám počítač, který by na to i podle vámi uváděných minimálních požadavků měl stačit, jsou se střihem videa problémy. Počítač pracuje velmi pomalu, občas se i zasekává.

Jak otočit video z digitálního fotoaparátu?

Když si natočím video na digitální fotoaparát, který držím na výšku, video je po spuštění v počítači převrácené. Digitální fotografii lze snadno otočit jedním kliknutím, ale co s videem?

Spojení videí v Pinnacle Studiu

Domácí video mám natočené na třech DVD (po jedné hodině). Potřebuji poradit, jak tyto nahrávky spojit do jednoho filmu a jak je následně zpracovat v Pinnacle Studiu.

Jak zrychlit počítač

Počítače se mi začíná „kousat“, všechno se dlouho načítá. Máte nějakou radu, jak rozumně počítač vylepšit? Mám procesor AMD Sempron 3200+, 512 MB RAM a integrovanou grafickou kartu ATI Radeon XPress. Počítač používám ke kancelářským pracím, ale v poslední době jsem se začal věnovat i audiu a videu.

Jak zmenšit velikost videa?

Mám nový koníček – střih videa. Když ale dodělám svůj „minifilmeček“ a  převedu ho do formátu AVI, pak i osmisekundové video má velikost více než 170 MB! Můžete mi poradit, jak tuto velikost zmenšit ?

Spojování a jiné úpravy videa

Mám několik hezky provedených prezentací včetně slovního doprovodu a chtěl bych je spojit dohromady ve větší videosekvenci. Poradíte mi nějaký šikovný program? A dále: Nasnímal jsem digitálním fotoaparátem několik videosekvencí a potřeboval bych je spojit ve větší celek. Jsou nasnímány v běžném poměru 4 : 3, v nesnížené kvalitě a mají příponu .mov. Zajímalo by mne také to, jak je upravit (např. jak něco vynechat či odstranit nevhodný konec).

Program určený ke střihu videa

Občas si nahraji na pevný disk film, ale nevím, kterým programem vystříhat ve filmu reklamu, spojovat rozstříhané části a upravovat rozměr výsledného souboru na požadovanou kapacitu. Který program to zvládá?

Tvorba www stránek