Cesta: Poradna / Ostatní / Jak nejrychleji přejít na digitální televizi?


Od konce měsíce nepřijímám analogově ČT 2. Jak nejlevněji a nejrychleji nyní přejdu na digitální vysílání, abych opět mohl ČT 2 sledovat?

Pokud nemáte modernější televizor s podporou pro digitální televizní vysílání (DVB-T) a neuvažujete o jeho brzkém pořízení, pak nejjednodušším řešením je koupě tzv. set-top boxu, tedy speciální krabičky, která na první pohled vypadá jako takový menší videorekordér. Umožní vám sledovat digitální televizní vysílání i na vašem současném televizoru, se kterým se propojuje nejčastěji přes kabel SCART. Nevýhodou ovšem je, že vám v domácnosti přibude další dálkový ovladač.

Doporučujeme vyhnout se extrémně levným modelům (orientačně pod 700 Kč). Často totiž mají problémy v podobě špatné podpory českých znaků na teletextu a v elektronickém programovém průvodci (EPG), v podobě nekvalitního zpracování signálu, projevujícího se nepříjemným kostičkováním obrazu, a mívají pouze jeden výstup, takže neumožňují připojení k videorekordéru pro nahrávání digitálního vysílání.

V dražších set-top boxech je naopak vestavěn pevný disk (včetně funkce time-shift), který umožňuje pohodlný záznam televizního vysílání. Pokud si například během oblíbeného pořadu chcete jít uvařit kávu, sledování televize jednoduše „zastavíte“ a spustí se záznam na pevný disk. Vy se pak na pořad v klidu dodíváte ze záznamu na pevném disku, i s tou výhodou, že můžete přeskočit reklamy.

Tvorba www stránek