Cesta: Poradna / CD, DVD a BD / Ripování / Co s ochranou disku?


Nainstaloval jsem si program DAEMON Tools, neboť občas si rád zahraji některou z her, ale otravuje mě hledání cédéček. Obrazy disků jsem vytvářel pomocí programu Alcohol 120% – u prvních tří her vše proběhlo v pořádku, ale u čtvrté vypisoval  program chybové hlášení „Chyba čtení sektoru…". Obraz disku byl sice nakonec vytvořen, ale použít jej nelze. Posléze jsem se dozvěděl, že některá CD jsou chráněna proti kopírování. Může být popsaný problém způsoben právě tím? A jak bych jej mohl vyřešit?

Pokud se jedná opravdu o ochranu CD (to bohužel takhle na dálku nelze ověřit), pak vám poradit nemohu. Je třeba si uvědomit, že „vyřešení tohoto problému“ je protizákonné – autorský zákon odstraňování ochran proti kopírování vysloveně zakazuje.

Mohu pouze doporučit, abyste zkusil CD jemným suchým hadříkem opatrně vyčistit – existuje určitá naděje, že nejde ani tak o ochranu proti kopírování, jako spíše o znečištění/poškození části CD. Tento problém se při normálním používání CD nemusí projevit, ale při pokusu zkopírovat celé CD dojde k chybě.

Tvorba www stránek