Cesta: Poradna / Bezpečnost


Jak zrušit nápovědu hesla do Windows?

Při přihlašování se mi zobrazuje nápověda hesla. Kdysi jsem ji ovšem vyplnila tak, že heslo je z ní zřejmé úplně každému. Mohu nápovědu nějak odstranit?

Zdarma dostupné antivirové programy

Existují nějaké spolehlivé antivirové programy dostupné zcela zdarma?

Je zádávání hesel na cizích počítačích nebezpečné?

Doslechl jsem se, že když zadávám heslo na cizím počítači, je možné, že se v něm heslo uloží a kdokoli se pak bude moci přihlásit místo mě. Je to pravda? A pokud ano, jak se tomu bránit?

Jak ukrýt obrázek na webu?

Chtěl bych se zeptat, jak na webových stránkách skryji obrázek tak, aby se na něj nemohl nikdo kromě mě dostat?

Zavirovaný nebo poškozený firewall?

Nainstaloval jsem si z PPK CD 6/2008 program Comodo Firewall a potom jsem vypnul počítač. Když jsem jej opět zapnul, po načtení operačního systému se počítač restartoval. Kamarád mi poradil, abych Comodo Firewall odinstaloval. Když jsem tak učinil, bylo vše v pořádku. Mohl být Comodo Firewall zavirovaný nebo poškozený?

Jak zjistit hesla uložená ve Firefoxu?

V prohlížeči Firefox mám zadáno heslo pro přístup k jedněm webovým stránkám a toto heslo se vždy vypisuje automaticky. Problém je ten, že jsem se chtěl přihlásit na jiném PC, ale to heslo jsem zapomněl. Dá se uložené heslo nějak zjistit?

Pomalé šifrování

Nedávno jste v PPK psali o programu, který umí šifrovat USB disky. Hned jsem ho vyzkoušel, ale na velké objemy dat (v mém případě je to asi 1 GB) je moc pomalý. Je nějaký program, který by vyžadoval heslo jen před spuštěním USB flash disku a který by už takto zařídil, aby byl disk chráněn před zneužitím? Díky tomu by se nemuselo čekat na šifrování…

Jak zaheslovat adresář?

Existuje nějaký způsob, jak zaheslovat určitou složku? Nechci měnit heslo uživatele, jen ochránit jeden konkrétní adresář.

Nalezený virus při instalaci antiviru

Chtěl jsem si nainstalovat program Panda Internet Security. Při instalaci mi však Avast! hlásil přítomnost viru. Je možné, že v tom programu je skutečně vir?

Lze vystopovat autora e-mailu?

Můj (teď už bývalý) kamarád odeslal z mého počítače dost nepěkný e-mail na určitou adresu. Může adresát této zprávy vystopovat IP adresu mého PC a posléze i adresu mého bydliště? Nerad bych totiž na svoji dobrotu doplatil.

Který program způsobuje automatické vymazání koše?

Který program nebo které nastavení způsobí, že po vypnutí či restartování PC jsou vymazány všechny soubory z koše a dále jsou smazány všechny výpisy naposledy otevřených souborů v programech, jako je Word, Excel a další?

Mohu mít dva rezidentní antivirové programy?

Mám na svém počítači nainstalován antivirový program AVG Anti-Virus Professional Edition a nyní jsem přidal antivirový program NOD32 Standard Edition. Mohu u nově přidaného antiviru zapnout rezidentní modul, když už je zapnutý rezidentní štít u AVG? Nehrozí zablokování počítače? (Upozorňuje na to návod k programu.)

Jsou skripty ActiveX nebezpečné?

Stále se zobrazuje hlášení: „Klepnutím spustíte ActiveX na této webové stránce.“ Mám obavy, co bude dál.

Jak nejlépe ochránit svůj počítač?

Jak nejlépe ochránit svůj počítač? Jaké programy k tomu potřebuji?

Omezení přístupu dětí k počítači

Chtěla bych omezit přístup dětí k počítači v naší nepřítomnosti. Jaké jsou možnosti?

{ předchozí strana 1... 2... 3... 4... další strana }
Tvorba www stránek