Cesta: Poradna / Bezpečnost / Antivirové programy


Co s nalezeným virem?

Antivirový program našel v mém počítači virus. Co mám dělat?

Jak poznám, že počítač má vir?

Domnívám se, že je můj počítač infikován virem. Chová se podivně, je nestabilní a pomalejší než dříve, ale antivirový program nic nenašel. Co mám dělat?

Balík nebo jednotlivé programy?

Váhám s pořízením komplexního bezpečnostního balíku. Nejsou samostatně pořízené programy kvalitnější?

Co je to firewall?

K čemu je tzv. firewall a mohu jej používat současně s antivirovým programem?

Je nutná rezidentní ochrana?

Je rezidentní ochrana nutná? Nestačí jen jednou za čas zkontrolovat počítač, zda neobsahuje viry? Kolega mi tvrdí, že bez rezidentní ochrany bude počítač rychlejší.

Stačí jenom antivirus?

Před čím mě antivirový program neochrání?

Jsou antivirové programy zbytečné?

Pořád se mluví o bezpečnosti, ale já jsem se setkal s tvrzením, že dnes počítačové viry už neexistují. Znamená to, že antivirový program je zbytečný?

Co antivir nezvládne?

Před čím mě antivirový program neochrání?

Zdarma dostupné antivirové programy

Existují nějaké spolehlivé antivirové programy dostupné zcela zdarma?

Nalezený virus při instalaci antiviru

Chtěl jsem si nainstalovat program Panda Internet Security. Při instalaci mi však Avast! hlásil přítomnost viru. Je možné, že v tom programu je skutečně vir?

Mohu mít dva rezidentní antivirové programy?

Mám na svém počítači nainstalován antivirový program AVG Anti-Virus Professional Edition a nyní jsem přidal antivirový program NOD32 Standard Edition. Mohu u nově přidaného antiviru zapnout rezidentní modul, když už je zapnutý rezidentní štít u AVG? Nehrozí zablokování počítače? (Upozorňuje na to návod k programu.)

Jak nejlépe ochránit svůj počítač?

Jak nejlépe ochránit svůj počítač? Jaké programy k tomu potřebuji?

Končí mi licence antiviru a nechci platit

Mám od Vánoc nový počítač a končí mi platnost licence na antivirus AVG. Nechci počítač nechat nechráněn, ale zároveň nechci platit za prodloužení.

Antivirový program vs. antivirový balíček

V PPK jste uveřejnili popis deseti „antivirových balíčků“. Dříve jsem používal AVG, ale po přechodu na Windows XP jsem nainstaloval program Avast!. Protože tento program není v článku uveden, rád bych se dověděl, zda je Avast! špatný nebo zda nesplňuje některé podmínky vašeho hodnocení. Ze zkušenosti vím, že se dva antivirové programy v jednom operačním systému dokáží pěkně hádat. Proto prosím o radu, zda mám Avast! nechat, jak je, nebo zda je účelné se jej zbavit a nainstalovat třeba AVG.

Tvorba www stránek