Cesta: Poradna / Asociace dokumentů MS Office s balíkem OpenOffice.org


Do počítače jsem si nainstaloval balík OpenOffice.org ve snaze využít občas možnost převést napsaný dokument do formátu PDF. OpenOffice.org mi ale „převálcoval“ Word, Excel a další součásti MS Office a všechny do té doby v MS Office uložené soubory se teď otvírají v OpenOffice.org. Jak zajistím, aby se mi vše opět otevíralo v programech ze sady MS Office?

Jednou z možností, jak asociaci změnit, je, že kliknete pravým tlačítkem myši na soubor, který chcete příště otevírat v jiném programu, a že z místní nabídky vyberete postupně příkazy Otevřít v programuZvolit program. Objeví se dialogové okno, v něm, zaškrtněte položku K otevření souborů tohoto typu vždy použít vybraný program a program vyhledejte: Je-li nabídnut v seznamu okna, dvojitě na něj klikněte, není-li nabídnut, vyhledejte jej pomocí tlačítka Procházet a poté klikněte na tlačítko OK. Tento postup bude třeba opakovat pro všechny typy souborů, které chcete znovu otevírat pomocí programů MS Office.

Pro čtenáře, kteří by se chtěli podobnému problému vyhnout, dodejme, že výše popsané situaci lze předejít už při instalaci OpenOffice.org. Ta totiž v jedné chvíli nabídne okno Typ souboru a v něm zrušením zatržení u všech položek zajistíte, že dokumenty z MS Office nebudou asociovány s programy sady OpenOffice.org.

Tvorba www stránek