Cesta: Poradna / Antivirový program vs. antivirový balíček


V PPK jste uveřejnili popis deseti „antivirových balíčků“. Dříve jsem používal AVG, ale po přechodu na Windows XP jsem nainstaloval program Avast!. Protože tento program není v článku uveden, rád bych se dověděl, zda je Avast! špatný nebo zda nesplňuje některé podmínky vašeho hodnocení. Ze zkušenosti vím, že se dva antivirové programy v jednom operačním systému dokáží pěkně hádat. Proto prosím o radu, zda mám Avast! nechat, jak je, nebo zda je účelné se jej zbavit a nainstalovat třeba AVG.

Program Avast! nebyl v článku uveden, protože se nejedná o komplexní ochranný balíček, ale o „pouhý“ antivirový program. To však rozhodně neznamená, že by šlo o program špatný. Nicméně viry jsou jen jednou z hrozeb, které na internetu číhají, a tak jsme představovali aplikace, které dokáží potírat větší množství škůdců najednou. Pokud však používáte jednotlivé programy (antivirus, antispyware, antispam, firewall...), nelze rozhodně říci, že je to řešení špatné. Naopak, specializovaná aplikace může být daleko lepší než aplikace univerzální. Na druhou stranu balíčky poskytují mnohdy velkou míru uživatelského pohodlí při srovnatelné úrovni ochrany a obvykle jsou i cenově výhodnější. Jestli máte svůj počítač ponechat v současném stavu, nebo jestli by bylo vhodné přejít na nějakou komplexnější ochranu, to nelze jednoznačně říci. To už záleží spíše na osobních preferencích. O bezpečnost svého počítače se ale tak či onak určitě bát nemusíte.

Pro úplnost dodám, že s Vašimi zkušenostmi lze jen souhlasit. Mít nainstalované dva antivirové programy rozhodně vhodné není. Bohatě postačí jeden – pravidelně aktualizovaný.
  • .
  • .

Tvorba www stránek