Cesta: Novinky / Velký monitor za malou cenu


Velký monitor za malou cenu

Monitor Philips_276E9Q

Nízká cena v tomto případě vůbec neznamená, že by výrobce tento model ošidil o atraktivní bezrámečkový design či o moderní funkce. Okraje monitoru jsou nahoře a po stranách široké pouze 7 mm. Při pohledu z boku vidíte štíhlý profil této zobrazovací jednotky a také to, že displej je v jedné rovině s rámečkem.

Potěší také fakt, že matný displej je založen na technologii IPS, která nabízí syté barvy a také velké zorné úhly. Díky tomu se tento monitor uplatní i při prohlížení a úpravě fotografií nebo při sledování filmů. K těmto činnostem se hodí i velká zobrazovací plocha 27palcového displeje, na němž se zobrazuje obraz v rozlišení 1 920 × 1 080 bodů. To znamená, že se na ploše displeje zobrazují dostatečné velké ikony i písmo, což uvítá většina domácích uživatelů.

Snadné ovládání

Pochvalu si tento monitor zaslouží také za pohodlné ovládání menu. K tomu slouží malý joystick, který je umístěn v zadní části monitoru. Menu komunikuje s uživatelem česky a kromě nezbytných možností úprav obrazu (jako je jas a kontrast) umožňuje nastavit také ostrost obrazu či zapnout funkci SmartContrast pro automatickou úpravu kontrastu.

Nechybí ani režim LowBlue pro snížení vyzařování modrého světla a hráči her ocení, že si mohou vybrat některý z přednastavených režimů (tyto režimy jsou označeny FPS, závodění, RTS a hráč 1 a hráč 2).

Výbava monitoru

Pro připojení k počítači je model Philips 276E9QJAB vybaven porty DispayPort, HDMI a také analogovým videovstupem D-Sub. Vedle nich se nacházejí dvě 3,5mm zdířky, z nichž jedna slouží pro přívod zvuku do monitoru a druhá pro připojení sluchátek. Ve výbavě nechybějí ani dva reproduktory o výkonu 3W.

Při používání monitoru jsme sledovali také jeho spotřebu elektrické energie a nezbývá než výrobce pochválit za docílení velmi úsporného provozu. V běžném provozu jsme naměřili příkon pouze 14 W a jako maximum jsme zaznamenali hodnotu 20 W.

Proč koupit:

Monitor Philips 276E9QJAB nabízí za nízkou cenu velkou zobrazovací plochu a uživateli předkládá na matném displeji velmi pěkný obraz bez světelných odlesků. Líbil se nám také bezrámečkový design a nízká spotřeba energie.

 

Hodnocení

+

dobrá cena, matný displej, velká zobrazovací plocha, velké zorné úhly, nízká spotřeba energie, snadné ovládání menu pomocí minijoysticku

absence výškově nastavitelného podstavce

 

Monitor Philips_276E9Q - porty 

V zadní části monitoru jsou videovstupy DisplayPort, HDMI a D-Sub. Vedle nich vidíte dvě 3,5mm zdířky, z nichž jedna slouží pro připojení sluchátek.


Parametry

Cena s DPH: 4 290 Kč

Poskytl: MMD Monitors & Displays Czech Republic, s. r. o.

Info: www.mmd-p.com

Displej/rozlišení: 27", matný, IPS / 1 920 × 1 080 bodů

Jas: 250 cd/m2

Kontrastní poměr: 1 000 : 1

Úhly pohledu (vodorovně/svisle): 178° / 178°

Doba odezvy: 5 ms

Videovstupy: DisplayPort, HDMI, D-Sub

Další výbava: minijoystick, dva 3W reproduktory

Naměřená spotřeba – běžný provoz / max.: 14 W / 20 W