Cesta: Novinky / PPK 9/2020 vychází 15. dubna


PPK 9/2020 vychází 15. 4. 2020

Hlavním tématem tohoto vydání jsou tipy na internetové stránky, které nabízejí on-line kurzy a výukové materiály pro učitele i pro jejich žáky. Najdete tu také představení výbavy pro hráče počítačových her, přehled autokamer a základní informace o virtuálních počítačích. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak pomocí nástroje z přiloženého cédéčka zrychlit počítač a jak v textovém editoru MS Word využít rozdělení dokumentu na oddíly.

Internet a aplikace pro studenty

Školní mládež a studenti jistě mají internet v malíčku, ale je otázka, jestli využívají ty správné zdroje, které jim mohou při studiu pomoci. My vám nabídneme tipy na užitečné internetové stránky jak pro žáky a studenty, tak pro jejich rodiče a učitele. Odkazy na internetové stránky uvedené v tomto článku se tedy mohou hodit nejen žákům pro domácí samostudium v době nouzového stavu, ale i rodičům nebo učitelům, kteří budou chtít dětem nabídnout alternativní způsob výkladu konkrétního problému. Představíme vám rovněž výběr užitečných výukových mobilních aplikací.

Kamery do auta

Přinášíme aktuální nabídku speciálních digitálních videokamer, které jsou určeny do auta a které poslouží jako „černá skříňka“ – pomohou tak například dodatečně analyzovat dopravní situace.

Herní počítače a příslušenství pro hráče

Představíme vám počítačové sestavy a výkonné notebooky vhodné pro náruživé hráče počítačových her. Nabídneme i tipy na potřebné herní doplňky, jako jsou např. speciální herní ovladače a monitory určené právě pro hraní her.

Přiložené cédéčko

Hlavním tématem přiloženého cédéčka je rubrika rubrika „První pomoc“, obsahující sbírku kvalitních bezplatných nástrojů na opravu chyb v systému a na záchranu dat.

Jako bonus vám nabízíme plnou verzi programu Abelssoft PC Fresh 2019. Tento program zahrnuje řadu nástrojů na optimalizaci systému, pomocí nichž lze odstranit brzdy výkonu počítače. Díky přehlednému prostředí dokážou s těmito nástroji pracovat i začátečníci. Program PC Fresh je zdatným pomocníkem, požadujete-li počítač vyladit, aby měl opět maximální výkon. Moduly programu PC Fresh umožňují spravovat běžící procesy a služby, vyřadit z činnosti zbytečně spouštěné aplikace a optimalizovat nastavení operačního systému Windows. Program umí také vypnout všechny zbytečné procesy a služby a okamžitě tak uvolnit zdroje počítače a třeba i pravidelně optimalizovat obsazenost operační paměti. Do ladění se můžete pustit bez obav – všechny důležité změny v nastavení se automaticky zálohují.