Cesta: Novinky / PPK 8/2020 vychází 30. března


PPK 8/2020 vychází 30. 3. 2020

Hlavním tématem tohoto vydání jsou rady, jak si přizpůsobit uživatelské prostředí Windows 10. Najdete tu také představení cenově dostupných minipočítačů, rady, jak si vybrat kvalitní kompaktní fotoaparát, a základní informace o závěrečné vlně zavádění EET. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak pomocí nástroje z přiloženého cédéčka pořizovat snímky a videozáznamy dění na pracovní ploše a jak v textovém editoru MS Word vytvářet záhlaví a zápatí dokumentu.

Vylaďte si Windows 10

Dávno pryč jsou doby, kdy všichni měli v počítači uniformně vypadající rozhraní. Moderní systém si může každý uživatel přizpůsobit. Poradíme vám, jak si nastavit obrázek na pracovní ploše i na zamykací obrazovce, jak upravit hlavní panel a nabídku Start a jak efektivně vyhledávat. Najdete tu i další užitečné rady a tipy, jak zvýšit efektivitu práce s počítačem a jak využít funkce, o kterých možná ani nevíte.

Výkonné fotoaparáty

Většině uživatelů stačí na fotografování mobilní telefon. Ale na vážné fotografování nebo na pořizování kvalitních fotografií třeba z dovolené se vyplatí investovat do výkonného fotoaparátu, který ve srovnání s mobilem nabízí obrovský snímač, větší optické přiblížení a vůbec lepší celkovou kvalitu fotografií. Představujeme modely, které se hodí jako jediný přístroj do rodiny. A nemusí jít hned o velké, neskladné přístroje, řada výkonných fotoaparátů je i celkem malých.

Minipočítače

Minipočítače sice neoplývají špičkovým výkonem, potřebným pro hraní nejnáročnějších her nebo pro modelování složitých konstrukcí, ale pro běžnou domácí kancelář a pro multimediální aplikace s přehledem vyhovují. Navíc jsou levnější, nezabírají moc místa a jsou energeticky úsporné. Představujeme vám možnosti tohoto typu počítačů a také čtyři konkrétní modely z aktuální nabídky.

Elektronická evidence tržeb

Pro ty, kdo podnikají a jichž se týká závěrečná fáze spouštění EET, nabízíme aktuální informace o tom, jak se na elektronickou evidenci tržeb připravit.

Přiložené cédéčko

Hlavním tématem přiloženého cédéčka je rubrika rubrika „Vše pro internet“, obsahující sbírku nejlepších programů a nástrojů potřebných pro optimální využití internetového připojení.

Jako bonus vám nabízíme plnou verzi programu Ashampoo Snap. Jedná se o komplexní nástroj na pořizování snímků obrazovky a na nahrávání videa zachycujícího veškeré dění na pracovní ploše obrazovky. Program Ashampoo Snap umožňuje také ukládat záznam obrazu z webkamery, ukládat zvuk z mikrofonu nebo ze zvukové karty a vizuálně znázornit stisky kláves a pohyb myši. Mezi nástroji umístěnými na CD najdete i fotoeditor pro úpravu screenshotů, nástroj na tvorbu animovaných souborů GIF a nástroj na rozpoznání textů v obrázku.