Cesta: Novinky / PPK 8/2018 vychází 3. dubna


PPK 8/2018 vychází 3. 4. 2018

Hlavním tématem tohoto vydání jsou rady, jak jednoduše opravit nejčastější poruchy počítače. V dalších článcích vám nabídneme rady, jak prodloužit výdrž baterie v chytrém telefonu, a tipy na výukové mobilní aplikace a na WWW stránky pro studenty. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak vytvořit tabulku s kalendářem nebo nastavit záhlaví dokumentu a jak pomocí nástrojů z přiloženého cédéčka optimalizovat Windows a ochránit svoje soukromí.

50 rad, jak řešit problémy s PC

Hlavním tématem vydání bude výběr praktických rad a tipů, co dělat v případě různých poruch počítače a jeho systému, jak takovým situacím předcházet a jak minimalizovat škody.

Kamery do auta

Seznámíme vás s aktuální nabídkou digitálních videokamer do automobilu, které poslouží jako „černá skříňka“ a pomohou například dodatečně analyzovat dopravní situaci. Ale ne každá kamera dokáže těmto požadavkům vyhovět. Poradíme, na které parametry si dát pozor, abyste se nespálili a zvolili ten správný model.

WWW stránky a mobilní aplikace pro studenty

Školní mládež a studenti jistě mají internet v malíčku, ale je otázka, jestli využívají ty správné zdroje, které jim pomohou při studiu. My nabízíme tipy na možná méně zábavné, ale o to užitečnější internetové stránky jak pro žáky a studenty, tak pro jejich rodiče a učitele. Představíme vám také výběr užitečných mobilních aplikací, díky nimž se něco naučíte a rozšíříte svůj obzor. Některé z nich lze využít i při přípravě do školy.

Jak prodloužit výdrž baterie v telefonu

Nabízíme vám rady, jak prostřednictvím vhodných nastavení ovlivnit energetickou spotřebu telefonu a prodloužit tak výdrž jeho baterie. Dozvíte se také to, které rady jsou neúčinné, nebo dokonce kontraproduktivní.

Přiložený CD-ROM

Na CD najdete jako bonus plnou verzi programu Ashampoo WinOptimizer, který vám pomůže vyčistit počítač od zbytečných záznamů v registru Windows, odstranit nepotřebná data z pevných disků, zrychlit internetové připojení i zvýšit soukromí a zabezpečení dat v počítači. Soubor optimalizačních nástrojů je připraven diagnostikovat aktuální problémy snižující výkon vašeho počítače a nabídnout vám automatické řešení. Program obsahuje i řadu dalších zajímavých nástrojů, například na odstranění pozůstatků po surfování na internetu, na šifrování a bezpečné mazání souborů a také na testování výkonu počítače. Program GClean se specializuje na detekci služeb Google Search, E-mail, Mapy, YouTube, Chrome, Analytics, Toolbar a dalších. Stačí jednou kliknout, a program odstraní z počítače uložená citlivá data – je schopen odstranit i obsah mezipaměti a cookies ze všech nejčastěji používaných prohlížečů: z Firefoxu, Internet Exploreru, Edge, Vivaldi i Google Chromu. Výhodou je, že čištění lze detailně nastavit. Hlavním tématem cédéčka je rubrika „První pomoc“, obsahující sbírku užitečných programů, pomocí kterých dokážete vyřešit nejrůznější problémy s počítačem.

 
  • .
  • .