Cesta: Novinky / PPK 8/2016 vychází 29. března 2016


PPK 8/2016 vychází 29. 3. 2016

Hlavním tématem aktuálního vydání PPK jsou tipy a rady, co dělat v případě, že počítač přestane fungovat tak, jak má. Představíme vám také devět aktuálních modelů digitálních fotoaparátů z kategorie bezzrcadlovek a v časopisu najdete také recenze chytrých telefonů, multifunkční tiskárny či monitoru s velmi jemným rozlišením. Další díl našeho seriálu o tom, jak si doma postavit počítač, je věnován výběru chladicího systému pro počítač. Dočtete se také o užitečných internetových stránkách pro maturanty a o výukových mobilních aplikacích. V rubrice Jak na to najdete mimo jiné užitečné tipy pro kancelářské programy Calc, Writer, Excel a Word.

První pomoc: 50 tipů a rad

Mnoho problémů, na které narazíte při práci s počítačem, má poměrně snadné řešení, stačí jen takříkajíc vědět, jak na to. Osm stránek hlavního tématu čísla vám nabídne pět desítek tipů, triků a rad, jak nejčastější problémy vyřešit.

Bezzrcadlovky

Většině amatérských fotografů stačí fotografie pořízené mobilním telefonem, na vážnější fotografování však hledají něco lepšího než jen malý kompakt. Příště se tedy podíváme na bezzrcadlovky, tedy menší fotoaparáty s podobně velkým snímačem, jaký je ve velkých zrcadlovkách.

WWW stránky pro maturanty

Nabízíme vám odkazy na internetové zdroje užitečných informací týkajících se maturitních zkoušek a výukových materiálů, které mohou využít nejen školáci a studenti k přípravě do školy, ale každý, kdo se chce něco naučit. Připravili jsme pro vás také tipy na výukové mobilní aplikace, které vám pomohou při studiu.

Přiložený CD-ROM

Na přiloženém cédéčku tentokrát najdete sbírku užitečných bezplatných programů, pomocí kterých dokážete vyřešit nejrůznější problémy se svým počítačem. Jako bonus je tu plná verze programu WashAndGo 2015, který důkladně prohledá počítač a poté z něj odstraní všechna nepotřebná data, chybné záznamy v registru Windows a pozůstatky po surfování na internetu. Druhým bonusem je program Analog projects 1.11 Premium, specialista na přeměnu digitálních fotografií ve snímky zdánlivě analogové s retrovzhledem, posunutými barvami a různými chybami. Program toho dosahuje pomocí speciálně připravených filtrů, od decentních změn barevnosti přes různé polarizační filtry a efekty filmů až po napodobeniny kamerových efektů a systémů, včetně tzv. camery obscury.
  • .
  • .