Cesta: Novinky / PPK 7/2019 vychází 18. března


PPK 7/2019 vychází 18. 3. 2019

Hlavním tématem tohoto vydání jsou herní počítače. Najdete tu také informace o domácích NAS serverech a o jejich využití a tipy na užitečné mobilní aplikace. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na použití bonusových programů z elektronické přílohy a také návody na to, jak vytvořit graf, jehož části automaticky mění barvu v závislosti na hodnotách, a jak tisknout adresy na obálky.

Počítače pro hráče her

Toto téma je věnováno výbavě pro náruživé hráče počítačových her. Představíme vám možnosti herních počítačů a herních konzolí a nabídneme vám recenzi herního stolního počítače, herního notebooku a herního monitoru. Najdete tu také tipy na vhodné příslušenství – na herní klávesnice a myši a na speciální herní ovladače (gamepady, volanty a joysticky).

Domácí síťová úložiště

V rámci tohoto tématu se budeme věnovat otázkám týkajícím se ukládání dat v domácnosti nebo v malé firmě a jejich správy. Nabídneme vám testy dvou aktuálních modelů NAS serverů vhodných do domácí sítě a do menších firem a představíme možnosti těchto zařízení a tipy na jejich využití.

Nejlepší mobilní aplikace

Nabídneme vám tipy na 35 užitečných mobilních aplikací pro operační systém Android. Tentokrát jsme vybrali aplikace z různých oblastí. Částečně jde o méně známé alternativy k aplikacím, které vám doporučujeme běžně, najdete tu však i nástroje, o nichž píšeme méně často, několik novinek a také něco pro zábavu.

Přiložené cédéčko

Na PPK CD najdete jako bonus plnou verzi programu Wise Duplicate Finder, což je nástroj na automatické vyhledání duplikátních souborů a na jejich následné odstranění. Wise Duplicate Finder se nezatěžuje složitým rozhraním se spoustou funkcí, místo toho se zaměřuje na rychlé nalezení duplikátních souborů ve vybraném adresáři a na jejich následné smazání, aby se na disku ušetřilo místo.

Další plnou verzí, kterou na PPK CD najdete, je program Ashampoo Photo Optimizer pro úpravu fotografií. Tento program nabízí klasické editační nástroje, určené např. k úpravě barev, kontrastu, sytosti a odstínu, dále nástroj pro otáčení a nástroj pro ořezávání a nástroje další. Nejsilnější funkcí programu je ale optimalizace na jedno kliknutí. Aplikace obrázek analyzuje a poté automaticky určí, jak jej nejvhodněji optimalizovat. Výsledky jsou na automatickou funkci velmi slušné a pro běžné použití zcela dostačující.

Hlavním tématem cédéčka je rubrika „Programy pro mobilní telefony“, obsahující výběr nejlepších nástrojů a aplikací pro správu mobilních telefonů.