Cesta: Novinky / PPK 7/2018 vychází 19. března


PPK 7/2018 vychází 19. 3. 2018

Hlavním tématem tohoto vydání je ochrana zdraví při práci s počítačem. V dalších článcích vám nabídneme rady, jak zabezpečit cenná data před ztrátou, a tipy na užitečné doplňky a příslušenství k mobilním telefonům. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak snadno vytvořit tabulku s časovým plánem nebo prezentaci a jak pomocí nástroje z přiloženého cédéčka automaticky synchronizovat data mezi různými složkami.

Ergonomie – zdraví a pohodlí

Poradíme vám, jak správně zařídit pracovní místo u počítače, aby při práci nedocházelo k poškození zdraví. Upozorníme na zdravotní rizika a nabídneme řešení pro jejich minimalizaci. Zaměříme se na sezení, na vhodné osvětlení, na umístění monitoru, klávesnice a myši a na vhodné doplňky, které pomohou zdraví uživatele ochránit.

Doplňky k mobilům

Poradíme vám, které doplňky zlepší ochranu mobilního telefonu a zvýší jeho užitnou hodnotu. Nabídneme tipy na sluchátka a reproduktory, na ochranná pouzdra a fólie, na externí baterie, na držáky a na další příslušenství.

Zabezpečení dat

Další téma věnujeme problematice ochrany a záchrany dat. Nabídneme vám rady a tipy na nástroje, služby a zařízení, které tuto důležitou činnost usnadní a automatizují. Zaměříme se především na prevenci – na zálohování dat a na jejich archivaci, ale také na obnovu omylem smazaných souborů a na záchranu dat z havarovaného počítače nebo z poškozeného média.

Přiložený CD-ROM

Na CD najdete jako bonus plnou verzi nástroje SyncManager, která synchronizuje dva zdroje dat a automaticky podle nastavených pravidel aktualizuje data. Může jít o synchronizaci jednotlivých souborů nebo celých adresářů, a dokonce i celých disků. Adresáře mohou být na lokálních či síťových discích, výměnných médiích apod. Jednou z předností programu je jeho intuitivní uživatelské rozhraní, toho si ale uživatelé příliš neužijí. Díky zabudovaným automatizačním nástrojům totiž stačí program spustit pouze jednou a po nastavení synchronizační frekvence na něj můžete zapomenout. Program Steganos Online Shield VPN má několik důležitých funkcí, které vám zajistí bezpečné a bezstarostné surfování na internetu. Předně dokáže internetovou komunikaci přesměrovat přes zahraniční anonymní proxy servery, čímž vám umožní nejen surfovat anonymně, ale také využívat internetové služby určené jen pro uživatele z určitých regionů. Další důležitou funkcí programu je šifrování přenášených dat 256bitovým AES algoritmem, takže můžete bezpečně surfovat například i v otevřené Wi-Fi síti v kavárně a na dalších veřejných místech. Hlavním tématem cédéčka je rubrika Zálohování dat, ve které najdete sbírku pečlivě vybraných programů a nástrojů pro zálohování, ukládání a ochranu dat.

 
  • .
  • .