Cesta: Novinky / PPK 6/2020 vychází 2. března


PPK 6/2020 vychází 2. 3. 2020

Hlavním tématem tohoto vydání jsou tipy na nejlepší bezplatné programy a počítačové hry. Najdete tu také rady, jak si vybrat vhodný monitor, a jak se vyvarovat nejčastějších chyb při fotografování. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak pomocí nástroje z přiloženého cédéčka zrychlit počítač a jak vkládat grafy do prezentací a tabulky do textových dokumentů.

Nejlepší bezplatné programy

Poradíme vám, jak zadarmo vybavit (nový) počítač softwarem. Nabízíme vám tipy na užitečné programy, které by v domácím počítači neměly chybět a které přitom nijak nezatíží rodinný rozpočet. Doporučíme vhodné aplikace pro práci s internetem a pro komunikaci, kancelářské programy a také nástroje na zpracování a přehrávání hudby, videa a fotografií. Mezi našimi tipy nechybí devět skvělých bezplatných počítačových her.

Vyberte si monitor

Seznámíme vás s aktuální nabídkou počítačových monitorů a poradíme vám, podle kterých parametrů vybrat model, který vám bude nejlépe vyhovovat.

15 rad pro amatérské fotografy

V dnešní době fotografuje téměř každý a vše a občas to podle toho také vypadá. I když nejste profesionální fotografové, není na škodu znát pár pouček a pravidel pro správnou kompozici, a pokud to situace umožňuje, řídit se jimi. Poradíme vám, kterých chyb se vyvarovat a jak docílit toho, aby vaše snímky byly lepší a zajímavější.

Přiložené cédéčko

Hlavním tématem přiloženého cédéčka je rubrika „Nejlepší bezplatné programy“, ve které najdete pečlivě vybranou sbírku těch nejlepších zdarma dostupných aplikací a nástrojů pro domácí počítač. Jako bonus vám nabízíme plnou verzi programu Ashampoo WinOptimizer 2020. WinOptimizer nabízí nástroje na vyčištění počítače od zbytečných záznamů v registru Windows, na odstranění nepotřebných dat z pevných disků, na zrychlení internetového připojení i na zvýšení soukromí a zabezpečení dat v počítači. Soubor optimalizačních nástrojů WinOptimizeru je připraven diagnostikovat aktuální problémy snižující výkon vašeho počítače a rovnou provést příslušná opatření. Správu počítače lze přitom provádět ručně, a to za pomoci přehledných průvodců nebo po aktivaci příslušných funkcí zcela automaticky.