Cesta: Novinky / PPK 6/2016 vychází 29. února 2016


PPK 6/2016 vychází 29. 2. 2016

Hlavními tématy aktuálního vydání PPK jsou bezpečnost mobilních telefonů, užitečné doplňky k tabletům, fotoškola pro amatérské fotografy a rady týkající se reklamace zakoupeného zboží. Další díl našeho seriálu o tom, jak si doma postavit počítač, je věnován výběru procesoru a jeho chladiče. Dočtete se také o tom, jak ochránit svoje soukromí při práci s počítačem, k němuž mají přístup i jiní uživatelé. V rubrice Jak na to najdete návody, jak zrychlit start počítače a jak upravovat fotografie, a užitečné tipy pro kancelářské programy Calc, Excel a Word.

Zabezpečte si telefon

Majitelům chytrých telefonů připomeneme bezpečnostní rizika spojená s jejich užíváním a poradíme, jak přístroj co nejlépe ochránit. Ochranu smartphonu jsme tentokrát pojali ze tří úhlů pohledu. Jednak je třeba zabránit mechanickému poškození telefonu a zajistit mu dostatek energie; s tím vám pomohou vhodná pouzdra, externí baterie a další příslušenství. Druhým problémem je rodičovská kontrola nad tím, jak svůj telefon používají děti. Telefon je jistě užitečný pomocník i pro menší školáky, ale s jeho používáním je spojena řada nebezpečí, která je třeba co nejvíce eliminovat. Třetí oblastí, které se v tomto tématu věnujeme, je ochrana smartphonu proti malwaru a také ochrana dat proti zneužití v případě odcizení přístroje. Představíme vám funkce mobilních bezpečnostních aplikací – taková aplikace by neměla v žádném chytrém telefonu chybět.

Jak správně reklamovat

Přiblížíme vám problematiku reklamací a poradíme vám několik zásad, které byste měli dodržet, abyste se svou reklamací uspěli a aby se reklamační řízení zbytečně neprotahovalo. Měli byste také znát práva a povinnosti zákazníka i obchodníka, abyste předešli nedorozumění a nechtěli reklamovat něco, co reklamovat nelze.

Doplňky k tabletům

Další článek je věnován užitečnému příslušenství, které dokáže zvýšit užitnou hodnotu tabletu a rozšířit jeho možnosti. Nabízíme vám tipy na přídavné reproduktory a sluchátka, na pouzdra a klávesnice, na hodinky a sportovní náramky a na další šikovné doplňky.

Fotoškola

Někdy stačí málo, a z dobrého snímku se stane pokažený záběr. Příčinou může být nepozornost fotografa nebo neznalost základních pravidel fotografování. My vám názorně ukážeme, kterých chyb byste se měli vyvarovat a čím byste se měli řídit.

Přiložený CD-ROM

Na přiloženém cédéčku tentokrát najdete sbírku nejlepších bezplatných programů pro správu, optimalizaci a úpravu fotografií. Jako bonus je tu plná verze programu Advanced SystemCare 9 Pro, který nabízí kompletní sadu funkcí a nástrojů pro správu, údržbu, čištění a optimalizaci operačního systému a pro kontrolu zabezpečení počítače. Druhým bonusem je program Photo Calendar Creator 7 – šikovný nástroj, který se specializuje na tvorbu kalendářů na libovolný rok nebo třeba jen na určitý měsíc.
  • .
  • .