Cesta: Novinky / PPK 5/2018 vychází 19. února


PPK 5/2018 vychází 19. 2. 2018

Hlavním tématem tohoto vydání je sdílení dat a jejich posílání z počítače do počítače. V dalších článcích vám nabídneme test inkoustových multifunkčních tiskáren na doma a tipy na užitečné mobilní aplikace. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak vytvořit záhlaví textového dokumentu a jak pomocí nástrojů z přiloženého cédéčka vypálit obraz ISO na optický disk a aktualizovat ovladače v počítači.

Sdílíme a posíláme data on-line

Každý uživatel má v počítači nebo mobilu spoustu dat a tato data je třeba bezpečně zálohovat a sdílet a také k nim přistupovat prostřednictvím různých zařízení a z různých míst. S řešením těchto úloh pomůže internet. Představíme nástroje a služby umožňující data sdílet a ukládat a poradíme vám, jak prostřednictvím internetu sdílet data, která máte uložena v rámci domácí sítě nebo v mobilu.

Tiskárny na doma

V domácnostech patří mezi nezbytné počítačové periferie tiskárna. Zejména jsou-li doma školáci, je třeba tisknout různé referáty či obrázky a fotografie. Do příštího vydání připravujeme článek o tom, podle kterých kritérií byste si měli novou tiskárnu vybírat, a zařadíme i test aktuálních multifunkčních modelů, které kromě tisku zvládnou i skenování papírových předloh a pořizovat barevné kopie.

Nejlepší mobilní aplikace

Nabídneme vám tipy na mobilní aplikace pro operační systém Android, které by v žádném chytrém telefonu s tímto systémem neměly chybět.

Přiložený CD-ROM

Na CD najdete jako bonus plnou verzi programu Ashampoo Burning Studio 2018, která nabízí prakticky vše, co potřebujete pro vypalování datových CD/DVD a disků Blu-ray, hudebních disků i filmových médií. Program standardně nabízí nástroj pro vytváření různých datových médií, nástroj pro tvorbu a ripování audio CD a pro tvorbu dalších typů hudebních disků a také pro tvorbu videodisků v různých formátech. Pomocí programu optické disky též snadno zkopírujete a můžete si i vytvořit originální potisk a obal. Samozřejmostí jsou i nástroje pro práci s obrazy disku a s přepisovatelnými médii, tvorba bootovacích disků a médií s autostartem. Nechybí ani funkce pro snadné zálohování dat a pro jejich obnovu z vytvořených záloh. Druhým bonusem je plná verze programu Wise Driver Care 2.1 Pro na automatickou aktualizaci ovladačů. Hlavním tématem cédéčka je rubrika Sdílení a posílání dat, ve které najdete sbírku kvalitních bezplatných nástrojů na správu dat a jejich on-line posílání a sdílení.