Cesta: Novinky / PPK 5/2016 vychází 15. února 2016


PPK 5/2016 vychází 15. 2. 2016

Aktuální vydání Počítače pro každého je věnováno domácím tiskárnám, aplikacím pro chytré mobilní telefony a internetovým úložištím dat. Představíme vám také několik zajímavých zařízení – například digitální měřič krevního tlaku, chytré hodinky a multimediální minipočítač s operačním systémem Android. V dalším dílu seriálu o stavbě domácího počítače se dočtete, jak si vybrat vhodnou základní desku a operační paměť. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody, jak ve videoeditačním programu Adobe Premiere Elements vytvořit film složený z jednotlivých videozáběrů a doplněný o různé přechody a o titulky.

Užitečné mobilní aplikace

Hlavní téma tohoto vydání je věnováno mobilním aplikacím. Nabídneme vám tipy na 21 užitečných aplikací pro mobilní zařízení s operačním systémem Android. Mezi nimi jsou mapy s navigací, dvojjazyčné slovníky i instruktážní návody, jak poskytnout první pomoc zraněnému.

Tiskárny na domácí tisk

V tomto článku najdete rady, podle kterých parametrů si vybrat vhodnou tiskárnu pro domácnost, a jestli zvolit tiskárnu inkoustovou, nebo laserovou. Nabídneme vám i recenze dvou vybraných modelů – jedné tiskárny inkoustové a jedné barevné LED tiskárny.

Internetová úložiště v praxi

Dozvíte se, že tzv. cloudová úložiště dat jsou vhodná nejen pro firmy, ale že výhod těchto služeb využijí i domácí uživatelé. Představíme vám hlavní výhody i nevýhody tohoto řešení a nabídneme tipy na nejlepší bezplatné služby. Nejdete tu také návod na použití jedné z nich.

Přiložený CD-ROM

Na přiloženém cédéčku tentokrát najdete elektronickou podobu loňského ročníku PPK. Všech 25 vydání ročníku 2015 je zde ve formátu PDF s možností fulltextového vyhledávání v jejich obsahu. Kromě toho je tu výběr nejlepších bezplatných programů pro sdílení a posílání dat. Dalším bonusem je plná verze programu freeTunes 4, určeného pro převádění hudby do různých digitálních formátů.
  • .
  • .