Cesta: Novinky / PPK 4/2020 vychází 3. února


PPK 4/2020 vychází 3. 2. 2020

Hlavním tématem tohoto vydání jsou rady týkající se aktuálního ukončení podpory pro Windows 7. Najdete tu také tipy pro zpracování videozáznamů a rady, jak si vybrat vhodnou tiskárnu do domácí kanceláře. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak pomocí bonusového programu z přiloženého cédéčka uložit hudbu z audio CD do souborů MP3 a jak ve wordovském dokumentu pracovat s číslovanými popisky obrázků.

Editace videa

Ať už natáčíte video pravidelně, nebo nárazově a používáte k tomu kameru, fotoaparát nebo mobil, jistě se zamýšlíte nad tím, jak videonahrávky zpracovat. Když už si dáte tu práci se záznamem pohyblivých obrázků, je škoda nechat je ležet jen na disku počítače nebo na paměťové kartě mobilního telefonu. Článek o videu je věnován možnostem zpracování videa v počítači i v tabletu a tipům, jak z videozáběrů vytvořit působivý film.

Windows 7 po ukončení podpory

I poté, co byla v lednu oficiálně ukončena podpora operačního systému Windows 7, bude tato verze Windows v mnoha počítačích ještě nějakou dobu provozována. Vysvětlíme vám, v čem ono ukončení podpory vlastně spočívá, co se pro vás změní a jak pro počítač s tímto systémem zajistit co největší bezpečnost a bezproblémový chod.

Inkoustové tiskárny na doma

V domácnostech patří mezi nezbytné počítačové periferie tiskárna. Zejména jsou-li doma školáci, je tisk různých referátů či obrázků a fotografií nezbytný. Poradíme vám, podle kterých kritérií byste měli novou tiskárnu vybírat, a zařadili jsme i tipy na konkrétní multifunkční modely, které kromě tisku zvládnou i pořizovat kopie.

Přiložené cédéčko

Hlavním tématem přiloženého cédéčka je rubrika „Hudba v počítači“, ve které najdete výběr nejlepších bezplatných nástrojů na správu, úpravu a přehrávání hudby.

Jako bonus vám nabízíme plnou verzi programu Ashampoo Music Studio 2019 a plnou verzi programu Ashampoo ZIP Free. Program Music Studio je uživatelsky přívětivá, jednoduchá aplikace, která nabízí výborné nástroje pro práci s hudebními soubory. Pomůže vám s organizací vaší hudební sbírky, se základní úpravou jednotlivých skladeb, s převodem formátů, se synchronizací úrovně hlasitosti nebo s vytvořením hudebního mixu z vašich skladeb. Music Studio umí také uložit hudbu z CD do vašeho počítače, vypalovat hudební CD nebo vyjmout zvuk z videa.

Druhým bonusem je jednoduchý program Ashampoo ZIP Free, který umí pracovat s archivy nejen ve formátu ZIP, ale například také s archivy ve formátu RAR a 7Z. Program se snadno ovládá a nabízí moderní a přehledný vzhled.