Cesta: Novinky / PPK 4/2018 vychází 5. února


PPK 4/2018 vychází 5. 2. 2018

Hlavním tématem tohoto vydání jsou notebooky s dotykovým displejem, které lze používat i jako tablet. V dalších článcích vám nabídneme aktuální informace o nových pravidlech ochrany osobních dat a rady, jak odstranit nejčastější poruchy počítače. Poradíme vám také to, jak zálohovat data z mobilního telefonu. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak on-line sdílet svůj kalendář a jak pomocí nástrojů z přiloženého cédéčka upravovat fotografie a vyladit výkon počítače.

Notebooky „2 v 1“

Notebooky „2 v 1“ jsou zajímavá zařízení, která lze používat jako běžný notebook a také jako tablet. Nutným předpokladem pro takové využití je dotykový displej, který umožňuje ovládání přístroje dotykem prstu. Těchto notebooků je na trhu velké množství ve velmi širokém cenovém spektru a náš test vám pomůže se v bohaté nabídce zorientovat.

Strašák jménem GDPR

Na jaře vstoupí v platnost obecné nařízení EU o ochraně osobních údajů. Dotkne se všech podnikatelů i jejich zákazníků, ale málokdo ví, jak přesně. My se vám pokusíme srozumitelně vysvětlit, oč vlastně jde.

Zálohování dat z mobilu

Mobilní telefony dnes v řadě případů dokážou nahradit počítače. A podobně jako bychom se měli starat o zálohování dat v počítači, i data z mobilu bychom měli mít někde v záloze pro případ, že se náš společník rozbije nebo že jej ztratíme.

Oprava notebooku a tabletu

Oprava stolního počítače není větším problémem, ale co když se porouchá nebo (fyzicky) rozbije notebook či tablet? Opravit lze takřka cokoliv, ale ne vždy se to vyplatí – zejména z finančního hlediska. V příštím čísle se na tuto problematiku zaměříme podrobněji, takže se dozvíte, které opravy jsou možné, které mají smysl a kdy už je lepší pořídit si nové zařízení.

Přiložený CD-ROM

Na CD najdete jako bonus plnou verzi šikovného programu PhotoDirector, který vám ušetří mnoho práce při zpracovávání a archivaci digitálních fotografií v počítači i při vytváření poutavých prezentací. Mezi užitečné nástroje patří například i klonovací razítko, histogram, nástroj pro odstranění objektů a pozadí, možnost prohození obličejů a široká nabídka štětcových efektů – snímky můžete opatřit i vlastním vodotiskem. Program Wise Care 365 kompletně analyzuje stav počítače, odhalí zbytečné záznamy v registru Windows, nepotřebná data na pevném disku i možné úpravy nastavení operačního systému. Další užitečnou práci odvede program při zametání stop po surfování na internetu i po jiné práci s počítačem. Miniaplikace na pracovní ploše monitoruje vytížení počítače a umožňuje rychlé spuštění optimalizaci jedním kliknutím. Hlavním tématem cédéčka je rubrika Bezpečnostní programy, ve které najdete sbírku kvalitních bezplatných bezpečnostních programů a nástrojů.