Cesta: Novinky / PPK 3/2020 vychází 20. ledna


PPK 3/2020 vychází 20. 1. 2020

Hlavním tématem tohoto vydání jsou odpovědi na dotazy čtenářů. Najdete tu také tipy na vybavení pro kvalitní poslech hudby a rady pro začínající uživatele chytrého telefonu s operačním systémem Android. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak pomocí nástroje z přiloženého cédéčka uklidit na disku počítače a jak odhalit původ chyb v tabulkách Excelu.

Superlistárna

V hlavním tématu vydání vám nabídneme rozšířenou poradnu s 50 odpověďmi na nejčastější dotazy, které jste během minulých měsíců poslali do naší redakční listárny. Možná v ní najdete i řešení problémů, s nimiž se při práci s počítačem sami setkáváte.

Dokonalý zvuk z PC i z mobilu

Mnozí uživatelé mají v počítači (případně v mobilním zařízení) uloženu sbírku hudby, ale ne každý ví, jak zařídit, aby tato hudba byla kvalitně reprodukována. Představíme vám hardwarové doplňky pro kvalitní reprodukci hudby a v článku najdete i tipy na zvukové karty, kabely, redukce, reproduktory, sluchátka a další hardware, jehož prostřednictvím lze kvalitního zvuku dosáhnout.

Nové funkce v Androidu

Jestliže jste dostali od Ježíška svůj první chytrý telefon s operačním systémem Android, případně se chystáte toto zařízení zakoupit v rámci povánočních prodejních akcí, určitě uvítáte návod, jak jej nastavit a zprovoznit. Může to zvládnout každý běžný uživatel. Abyste se toho nebáli, ukážeme vám, jak tento proces vypadá a co vás čeká, a poradíme vám, jak potřebná nastavení provést. Pro ty majitele smartphonů, kteří už telefon s operačním systémem Android nějaký rok používají a nápovědu k úvodnímu nastavení nepotřebují, jsme připravili tipy na využití některých nových funkcí Androidu, o kterých možná ani nevíte.

Přiložené cédéčko

Hlavním tématem přiloženého cédéčka je rubrika „Kancelářské programy“, obsahující výběr nejlepších bezplatných programů a nástrojů využitelných v každé domácí kanceláři. Jako bonus vám nabízíme plnou verzi programu Abelssoft WashAndGo. Jedná se o jednoduchý nástroj, který důkladně očistí váš počítač od všech zbytečných dat a zvýší tak jeho rychlost a stabilitu. Při práci s počítačem průběžně vzniká mnoho nepotřebných dat – pozůstatky po různých aplikacích, dočasné soubory a pozůstatky po surfování na internetu, chybné záznamy v registru Windows apod. Program WashAndGo po spuštění prohledá pevné disky počítače a analyzuje záznamy v registrech a najde všechna nepotřebná data.

Dalším bonusem je nejnovější verze kancelářského balíku LibreOffice, který může posloužit jako plnohodnotná náhrada placeného balíku kancelářských programů od společnosti Microsoft. Naleznete zde všechny potřebné aplikace: textový procesor Writer, tabulkový procesor Calc, nástroj Impress na tvorbu prezentací, aplikaci Draw na tvorbu kreseb a diagramů, databázi Base a nástroj Math na tvorbu matematických vzorců.