Cesta: Novinky / PPK 3/2019 vychází 21. ledna


PPK 3/2019 vychází 21. 1. 2019

Hlavním tématem tohoto vydání jsou rady, jak se vyhnout rizikům, jež hrozí uživatelům sociálních sítí. Najdete tu také přenositelné kompaktní projektory a užitečné doplňky k chytrým telefonům. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na použití bonusového programu Advanced SystemCare a na to, jak v tabulkovém procesoru MS Excel počítat s datem a časem.

Bezpečnost sociálních sítí

S rostoucím počtem uživatelů sociálních sítí roste také počet útoků na ně a uživatelé musí čelit i dalším potenciálním problémům. Seznámíme vás s aktuálními bezpečnostními riziky a poradíme vám, jak zabezpečit svůj profil na sociálních sítích a jak ochránit svoje soukromí i svoji virtuální identitu.

Přenosné projektory

Další článek věnujeme projektorům pro domácí využití, a to modelům vhodným pro přenášení. Ty mohou zajímat hlavně ty uživatele, kteří potřebují promítat obraz na velkou projekční plochu, když jsou na cestách. Seznámíme vás s možnostmi těchto zařízení a představíme konkrétní modely.

Nositelná elektronika

Náplní tohoto tématu budou sportovní a fitness náramky, chytré hodinky a různá elektronická zařízení, která monitorují zdravotní stav uživatele. Seznámíme vás s možnostmi těchto zařízení a představíme vám konkrétní modely.

Přiložené cédéčko

Na CD najdete jako bonus plnou verzi programu YoWindow Unlimited a plnou verzi programu Advanced SystemCare 12 Ultimate. YoWindow je netradiční informační systém, který na ploše počítače nebo jako spořič obrazovky zobrazuje aktuální stav počasí. Dělá to ovšem zajímavým způsobem pomocí vizualizace krajiny. Podle toho, jaké je ve vybraném místě zrovna počasí, zobrazuje oblohu, déšť/sníh, rostliny pohybující se ve větru, mlhu i bouřky a aktuální postavení Slunce a fází Měsíce. Program nabízí vhodné krajiny (město, vesnice, pobřeží, letiště) a animuje je i tak, že u nich mění roční období. Stáhnout si však lze i velké množství krajin vytvořených z fotografií nebo je možné si vlastní krajinu vytvořit. Základem programu Advanced SystemCare je antivirus, pracující v reálném čase na pozadí operačního systému a doplněný o firewall a rovněž o nástroj na ochranu počítače při surfování po internetu. Bezpečnost a ochranu soukromí posiluje také nástroj na ochranu před vyděračským softwarem a před podvodným přesměrováním DNS. Významnou součástí výbavy programu jsou i funkce na pravidelné čištění a defragmentaci registru operačního systému, na vyhledání a odstranění nepotřebných dat na disku a na opravu nefunkčních zástupců aplikací. Ochranu soukromí dále vylepšují funkce, které dokážou odstranit historii surfování na internetu a spolehlivě zlikvidovat nepotřebné soubory. Hlavním tématem cédéčka je rubrika „Nejlepší freewarové hry“, ve které najdete výběr oblíbených a prověřených bezplatných her z nejrůznějších oblastí.