Cesta: Novinky / PPK 3/2018 vychází 22. ledna


PPK 3/2018 vychází 22. 1. 2018

Hlavním tématem tohoto vydání jsou rady, jak při fotografování snadno dosáhnout lepších a zajímavějších snímků. V dalších článcích vám nabídneme aktuální informace o změnách v elektronické evidenci tržeb a rady, jak se vyhnout bezpečnostním rizikům při používání sociálních sítí. Poradíme vám také to, jak se zapojit do účtenkové loterie. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak nastavit podmíněné formátování grafu a jak pomocí nástrojů z přiloženého cédéčka stahovat video z internetu a upravovat jej v počítači.

Fotoškola aneb fotíme nejen mobilem

V dnešní době fotografuje téměř každý a vše a občas to podle toho také vypadá. I když nejste profesionální fotografové, není na škodu znát pár pouček a pravidel pro správnou kompozici, a pokud to situace umožňuje, řídit se jimi. Stačí málo, a vaše fotografie mohou být i bez složité práce a velkého úsilí znatelně lepší.

Bezpečnost sociálních sítí

S rostoucím počtem uživatelů sociálních sítí roste také počet útoků na ně. Seznámíme vás s aktuálními bezpečnostními riziky a poradíme vám, jak zabezpečit svůj profil na sociálních sítích a jak ochránit svoje soukromí i svoji virtuální identitu.

Elektronická evidence tržeb

Ústavní soud nařídil odložení třetí vlny zavádění povinnosti elektronicky evidovat tržby, která byla naplánována na začátek března. Dojde i k dalším úpravám EET (např. ohledně uvádění DIČ a ohledně plateb kartami). Řada podnikatelů teď neví, jak a kdy se mají na EET připravit. My vám pomůžeme se v této nepřehledné situaci zorientovat.

Přiložený CD-ROM

Na CD najdete jako bonus plnou verzi programu PowerDirector, který je komplexním balíkem pro práci s videem. Program si poradí nejen se základním střihem videa, ale filmy můžete obohatit i o různé efekty, přidat titulky a následně je uložit do mnoha různých formátů. Program obsahuje velké množství efektů pro úpravu videa, umožňuje nahrávání jak z digitálního, tak i z analogového vstupu a nabízí všechny potřebné nástroje a technologie pro vylepšení videa a pro tvorbu domácích filmů. Program MovieJack je snadno ovladatelný nástroj pro stahování videí ze serverů YouTube, Vimeo, Dailymotion a dalších. Do tohoto velmi intuitivního programu jednoduše zkopírujete adresu požadovaného videa a spustíte stahování. Připravena je i možnost stahování více videí v dávce postupně za sebou. Do fronty lze přidávat libovolný počet videí z různých zdrojů. Hlavním tématem cédéčka je rubrika Přenosné programy, ve které najdete tzv. portable verze důležitých a užitečných programů z nejrůznějších softwarových oblastí. Tyto programy tak můžete mít stále u sebe na USB flash disku.