Cesta: Novinky / PPK 25/2017 vychází 4. prosince


PPK 25/2017 vychází 4. 12. 2017

Hlavním tématem tohoto vydání jsou internetové videopůjčovny a televize. V dalších článcích vám nabídneme tipy na počítačové příslušenství, které se hodí jako dárek pod stromeček, a představíme možnosti herních konzolí. V příloze „Mobil pro každého“ najdete rady, jak pomocí chytrého telefonu digitalizovat papírové předlohy a jak přímo z telefonu tisknout. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak si vyrobit nástěnný kalendář a jak pomocí nástrojů z přiloženého cédéčka vyhledávat a mazat duplicitní soubory a šifrovat důležitá data.

Televize a filmy z internetu

Tématem vhodným pro toto období dlouhých zimních večerů a zimních prázdnin jsou internetové televize, televizní archivy a on-line videopůjčovny. Nabízíme vám přehled služeb, jejichž prostřednictvím můžete buď zadarmo, nebo za menší či větší poplatek sledovat aktuální televizní vysílání nebo své oblíbené pořady, seriály a filmy. Možná že nějaký oblíbený internetový zdroj videozábavy už máte, ale i tak se do našeho přehledu podívejte – jistě v něm najdete další služby se zajímavým obsahem pro sebe nebo pro další členy rodiny.

Tipy na vánoční dárky

Do tohoto předvánočního vydání jsme pro vás opět připravili tipy na dárky, které pod stromečkem určitě udělají radost vašim blízkým. Jde o produkty z oblasti počítačů a jejich příslušenství, mobilních zařízení a zábavní elektroniky.

Herní konzole

Herní konzole jsou jednoúčelová zařízení, která hráčům videoher nabízejí vysoký herní výkon za zlomek ceny herního počítače. Představíme vám možnosti těchto zařízení a také konkrétní modely z aktuální nabídky.

Skenování a tisk pomocí telefonu

Hlavní téma sekce Mobil pro každého je tentokrát spíš pracovní, ale o to praktičtější: Poradíme vám, jak chytrý telefon použít pro digitalizaci papírových dokumentů a jak tisknout přímo z mobilního zařízení. Nabídneme vám i tipy na příslušné mobilní aplikace.

Přiložený CD-ROM

Na CD najdete jako bonus plnou verzi programu Ashampoo Privacy Protector, která nabízí soubor nástrojů na zvýšení ochrany soukromí při práci se soubory v počítači a s internetem. Najdete v něm funkce na bezpečné šifrování dat, ať už souborů uložených na pevném disku počítače, nebo třeba dokumentů odesílaných v příloze e-mailu. Zajímavé, je, že k dešifrování dat nemusí sloužit jen heslo, ale třeba také dešifrovací klíč, umístěný na USB flash disku. Další nástroje slouží ke spolehlivé likvidaci nepotřebných dat jejich opakovaným přepsáním, aby je již nikdy nebylo možné obnovit. Pomocí programu All PDF Converter převedete standardně vytvořený PDF dokument do textové podoby, na excelovskou tabulku, na obrázek ve formátu JPG, na HTML soubor, do formátu elektronických publikací nebo do formátu XML. Časová náročnost konverze je dána množstvím souborů a velikostí, resp. počtem stran převáděných PDF dokumentů. Hlavním tématem cédéčka je rubrika Hudba v počítači, ve které najdete pečlivě vybranou sbírku nejlepších programů pro správu, přehrávání a převod (tzv. konverzi) hudebních souborů.