Cesta: Novinky / PPK 25/2010 vychází 6. prosince 2010


PPK 25/2010 vychází 6. prosince 2010

Poslední letošní vydání PPK nemůže opomenout problematiku předvánočních nákupů. Mnoho lidí si v tomto čase pořizuje nové vybavení, a tak jistě mnozí ocení průvodce výběrem nového počítače. Poradíme vám, kdy zvolit stolní počítač a kdy notebook, na co si dát při výběru počítače pozor, jaké jsou běžné cenové relace, které příslušenství stojí za to si pořídit, a dostane se vám i mnoha dalších rad. Čtenáři, kterým letos schází inspirace, určitě též ocení tipy na vánoční dárky.

Ať už se vám to líbí nebo ne, fenomén jménem Facebook hýbe dnešním světem. Dává dohromady staré přátele, pomáhá organizovat různá setkání, ale také šíří dezinformace a může být hrozbou pro soukromí uživatele. V PPK 25/2010 se na Facebook zaměříme a bez obalu vám představíme všechny jeho výhody i nevýhody. Přidáme také praktického průvodce prvními kroky na Facebooku. V dalších článcích vám poradíme, proč a jak důkladně zničit již nepotřebná citlivá data, a podíváme se třeba také na to, zda se vyplatí přechod na nová Windows 7.


Za pomoci praktických návodů z pětadvacátého vydání PPK v roce 2010 snadno vytvoříte svůj vlastní kalendář, zašifrujete citlivá data na USB disku a bezpečně přenesete soukromá data prostřednictvím internetu. To ovšem není rozhodně vše, zbylo místo třeba i na střih videa ve vysokém rozlišení a tipy pro snazší práci s kancelářskými programy.

Na zdarma přiloženém cédéčku najdete obsáhlou multimediální prezentaci druhé nejcennější movité památky v Česku – relikviáře sv. Maura. Prezentace zahrnuje stovky fotografií a mnoho informací o historii této památky. Kromě toho se můžete těšit také na plnou verzi profesionálního šifrovacího programu GiliSoft USB Stisk Encryption, jehož pomocí lehce ochráníte citlivá data uložená na přenosných USB discích. Chybět nebude ani výběr nejlepších zdarma dostupných nástrojů a aplikací.