Cesta: Novinky / PPK 23/2019 vychází 11. listopadu


PPK 23/2019 vychází 11. 11. 2019

Hlavním tématem tohoto vydání je průvodce výběrem mobilního telefonu. Najdete tu také tipy na elektronické hračky a rady, jak se bránit e-mailovým podvodům. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak pomocí bonusového programu Ashampoo Burning Studio pracovat s obrazy disku a jak v textovém editoru LibreOffice Writer vytvořit záhlaví a zápatí stránky textového dokumentu.

Vyberte si smartphone

Nabízíme vám rady, podle jakých vlastností a podle kterých parametrů byste si měli vybírat nový telefon. Na základě našeho článku se můžete zorientovat v mobilních technologiích a rozhodnout se, které parametry budete při výběru nejvhodnějšího přístroje pro své potřeby zohledňovat.

Bezpečný e-mail

V rámci tohoto tématu vás seznámíme s bezpečnostními riziky elektronické pošty a poradíme vám, jak rozpoznat e-mailové podvody, před kterými vás neochrání žádný bezpečnostní program. Dozvíte se také to, jak se úspěšně bránit před nevyžádanou poštou.

Chytré hračky

Moderní elektronické hračky pro menší i větší děti se dají bezdrátově ovládat pomocí tabletu nebo smartphonu a s uživatelem většinou komunikují pomocí přenosu videa z vestavěné kamery. Nabídneme vám tipy na létající i jezdící „inteligentní hračky“ pro děti i pro dospělé.

Přiložené cédéčko

Hlavním tématem elektronické přílohy je tentokrát rubrika „Doplňky pro Windows“, ve které najdete pečlivě vybranou sbírku zdarma dostupných aplikací a bezplatných nástrojů na vylepšení a přizpůsobení operačního systému Windows.

Jako bonus vám přinášíme plnou verzi programu Ashampoo Burning Studio 2019 a nejnovější verzi kancelářského balíku LibreOffice. Burning Studio je jedním z nejpopulárnějších vypalovacích programů a poskytuje vše, co k vypalování CD nebo DVD potřebujete.

Kromě standardního vypalování dat lze pomocí tohoto programu také ripovat audio CD (nebo naopak hudební cédéčka vytvářet) a při ripování si rovnou nechat automaticky stáhnout obrázek na obal a vytvořit seznam skladeb. Program nabízí i nástroj pro tvorbu filmových disků různých formátů, nástroj pro kopírování disků, nástroj pro práci s obrazy disku a s přepisovatelnými médii a také funkci pro tvorbu disků s autostartem a funkci pro tvorbu disků spouštěcích (tzv. bootovacích).

Kancelářský balík LibreOffice asi nemusíme podrobně představovat, neboť s návody na ovládání tohoto kancelářského balíku se pravidelně setkáváte na stránkách našeho časopisu. V tomto kancelářském balíku najdete všechny potřebné aplikace: textový procesor Writer, tabulkový procesor Calc, nástroj Impress na tvorbu prezentací, aplikaci Draw na tvorbu kreseb a diagramů, databázi Base a nástroj Math pro tvorbu matematických vzorců.

 
  • .
  • .