Cesta: Novinky / PPK 22/2019 vychází 30. října


PPK 22/2019 vychází 30. 10. 2019

Hlavním tématem tohoto vydání je přechod na nejnovější verzi systému Windows. Najdete tu také rady týkající se výběru domácí tiskárny a tipy na nejužitečnější mobilní aplikace. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak pomocí bonusového programu Ashampoo Photo Optimizer snadno vylepšit fotografie a jak zdarma vytvořit vlastní webové stránky.

Windows 10 zdarma

Hlavním tématem tohoto vydání je instalace nejnovější verze operačního systému Windows. Už po Novém roce totiž skončí oficiální podpora pro systém Windows 7, a tak pokud ještě máte v počítači tento systém, je teď vhodná doba na přechod k verzi aktuální, tedy k Windows 10. Můžete ji získat zdarma. My vám poradíme, do jakých počítačů má smysl Windows 10 nainstalovat, a prostřednictvím názorného návodu vám ukážeme, jak na to.

Vybíráme tiskárnu

Poradíme vám, na co byste se měli zaměřit při výběru nové tiskárny do domácnosti. V článku najdete informace o tom, jaké vlastnosti nabízejí různé typy domácích tiskáren a pro jaké tiskové úlohy se hodí. Nabízíme vám také recenze tří různých aktuálních modelů.

Nejlepší mobilní aplikace

Nabídneme vám 35 tipů na nejužitečnější mobilní aplikace pro operační systém Android, které by v žádném chytrém telefonu s tímto systémem neměly chybět.

Přiložené cédéčko

Hlavním tématem elektronické přílohy je tentokrát rubrika „Fotografie v počítači“, ve které najdete výběr nejlepších bezplatných nástrojů určených ke správě fotografií v PC a k jejich úpravám.

Jako bonus vám přinášíme plnou verzi programu Ashampoo Photo Optimizer 2019, určeného pro úpravu fotografií. Tento program nabízí klasické editační nástroje, sloužící k úpravě barev, kontrastu, sytosti a odstínu, dále nástroj pro otáčení, nástroj pro ořezávání a další nástroje. Nejsilnější funkcí programu je ale optimalizace na jedno kliknutí. Aplikace obrázek analyzuje a poté automaticky určí, jak jej nejvhodněji optimalizovat. Výsledky jsou na automatickou funkci velmi slušné a pro běžné používání zcela dostačují.

 
  • .
  • .