Cesta: Novinky / PPK 22/2018 vychází 29. října


PPK 22/2018 vychází 29. 10. 2018

Hlavním tématem tohoto vydání je nakupování v internetových obchodech. Najdete tu také informace o osobních minipočítačích a tipy na elektronické hračky. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak vyrobit video z fotografií a jak do prezentace vložit pohyblivé texty.

Mini PC

Minipočítače sice neoplývají špičkovým výkonem, potřebným pro hraní nejnáročnějších her nebo pro modelování složitých konstrukcí, ale pro běžnou domácí kancelář a pro multimediální aplikace s přehledem vyhovují. Navíc jsou levnější, nezabírají moc místa a jsou energeticky úsporné. Připravujeme přehled aktuálních modelů.

Nákupy v e-shopech

Objem nákupů uskutečňovaných přes internet se každoročně zvětšuje. Před vánoční nákupní sezonou vám poradíme, jak si vybrat spolehlivý internetový obchod a jak zvolit bezpečný způsob platby. Dočtete se také o tom, jaká práva a jaké povinnosti mají obchodníci i zákazníci, jak je to s on-line nákupy v zahraničních obchodech a jak řešit případné reklamace.

Chytré hračky

Moderní elektronické hračky pro menší i větší děti se dají bezdrátově ovládat pomocí tabletu nebo smartphonu a s uživatelem komunikují pomocí přenosu videa z vestavěné kamery. Nabídneme vám tipy na létající i jezdící „inteligentní hračky“.

Přiložený CD-ROM

Na CD najdete jako bonus čtyřměsíční licenci na plnou verzi grafického programu Zoner Photo Studio X a nahrávací nástroj Cyberlink Screen Recorder. Program Zoner Photo Studio X je oblíbený český správce a editor fotografií, pomocí kterého snadno a rychle zpracujete své fotografie nejen z dovolené. Jde o výborný nástroj, který začátečníkům i pokročilým uživatelům nabízí vše potřebné pro komplexní zpracování snímků: od jejich stažení přes organizaci až po jejich sdílení na internetu. Program Screen Recorder se specializuje na pořizování precizních snímků obrazovky – kromě klasického záznamu celé obrazovky umožňuje totiž také vybírat specifické části, a to buď vlastním výběrem, nebo například automatickou detekcí jednotlivých oken programů. Záznam dění na obrazovce je možné dále doplnit o znázornění kliknutí myši, o záznam webkamery a o systémové zvuky. Záznam uskutečněný pomocí webkamery lze pořizovat současně se záznamem obrazovky a oba spojit do jednoho videosouboru tak, že rámeček se záznamem pořízeným webkamerou umístíte na obrazovku v živém čase (PiP – picture in picture). Hlavním tématem cédéčka je rubrika „Vše pro internet“, obsahující sbírku nejlepších programů a nástrojů potřebných pro optimální využití internetového připojení.

Obsah přiloženého cédéčka najdete zde.
  • .
  • .