Cesta: Novinky / PPK 21/2019 vychází 14. října


PPK 21/2019 vychází 14. 10. 2019

Hlavním tématem tohoto vydání jsou mobilní zařízení a aplikace, které uživatelům pomáhají s péčí o zdraví. Najdete tu také rady týkající se ochrany soukromí při práci s internetem a recenze řady nových zařízení. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak pomocí bonusového programu obnovit omylem smazané soubory a jak v tabulkovém procesoru Calc vytvořit diagram s časovým plánem činností.

Mobil a zdraví

Nabídneme vám informace o mobilních přístrojích, které pomáhají udržovat zdravý životní styl a sledovat tělesnou kondici a zdravotní stav uživatele a které komunikují s aplikací v mobilním telefonu. Také přidáme tipy na mobilní aplikace, které pomáhají pečovat o zdraví uživatele.

Anonymita na internetu

Krádeže osobních údajů, falešné uživatelské profily, kyberšikana apod., i to je realita současného internetu. Dodržováním několika základních pravidel je však možné se všem těmto nešvarům úspěšně bránit. V PPK 21/2019 se zaměříme na to, proč, jak a kde být na internetu raději anonymní.

Oprava notebooku a tabletu

Oprava stolního počítače není větším problémem, ale co když se porouchá nebo (fyzicky) rozbije notebook či tablet? Opravit lze takřka cokoliv, ale ne vždy se to vyplatí – zejména z finančního hlediska. V tomto vydání se na tuto problematiku zaměříme podrobněji, takže se dozvíte, které opravy jsou možné, které mají smysl a kdy už je lepší pořídit si nové zařízení.

Přiložené cédéčko

Hlavním tématem elektronické přílohy je tentokrát rubrika „Organizéry, plánovače a kalendáře“, ve které najdete pečlivě vybranou sbírku těch nejlepších zdarma dostupných aplikací a nástrojů pro plánování času pomocí počítače.

Jako bonus vám přinášíme plnou verzi programu Abelssoft Undeleter, sloužícího k záchraně smazaných dat. Tento nástroj nabízí v přehledném a jednoduše ovladatelném uživatelském prostředí všechny funkce, které uživatel k obnově dat potřebuje. Program dokáže obnovit jak soubory již vysypané z koše, tak soubory částečně přepsané, ale i soubory poškozené. Úspěšnost obnovení záleží na úrovni poškození.