Cesta: Novinky / PPK 20/2019 vychází 30. září


PPK 20/2019 vychází 30. 9. 2019

Hlavním tématem tohoto vydání jsou tipy na aplikace a WWW stránky pro žáky a studenty a rady týkající se zabezpečení dat. Najdete tu také test malých, úsporných počítačů a recenze řady nových zařízení. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak nastavit zálohování dat pomocí bonusového programu Abelssoft EasyBackup a jak na internetu najít aktuální dopravní informace.

Softwarová výbava PC a WWW stránky pro školáky a studenty

Na začátku školního roku vám nabízíme tipy na programy, které by měli mít žáci a studenti ve svém počítači, a tipy na WWW stránky, jež pomáhají při studiu různých předmětů.

Tipy na ukládání dat

Ceny počítačů klesly už tak hluboko, že data na nich uchovávaná mají často mnohonásobně vyšší hodnotu než hardware. A i když hodnotu některých dat, třeba rodinných fotografií, nedokážeme vyčíslit, neznamená to, že by si tato data nezasloužila dobrou péči. Jedno z témat PPK 20/2019 proto věnujeme právě problematice ochrany dat před ztrátou a před zneužitím.

Test mini PC

Minipočítače sice neoplývají špičkovým výkonem, potřebným pro hraní nejnáročnějších her nebo pro modelování složitých konstrukcí, ale pro běžnou domácí kancelář a pro multimediální aplikace naprosto vyhovují. Navíc jsou levnější, nezabírají moc místa a jsou energeticky úsporné. Otestovali jsme tři aktuální modely těchto zařízení.

Přiložené cédéčko

Hlavním tématem elektronické přílohy je tentokrát rubrika „Nejlepší bezplatné programy“, ve které najdete pečlivě vybranou sbírku těch nejlepších zdarma dostupných aplikací a nástrojů pro základní programovou výbavu vašeho počítače.

Jako bonus vám přinášíme plnou verzi programu Abelssoft EasyBackup. Tento program se stará o zálohování cenných dat v počítači a zálohování probíhá automaticky po připojení přenosného disku. Nastavit si však můžete i pravidelné zálohování do lokálního úložiště. Potřebujete-li zálohovaná data zachránit, využijete zabudovaný kalendář záloh, který provedené zálohy vizuálně znázorňuje v chronologickém pořadí, a vyberete bod obnovy, do kterého se chcete vrátit. Nemusíte se obávat o nedostatek úložného prostoru, program EasyBackup totiž používá kompresní technologie, které velikost záloh sníží.