Cesta: Novinky / PPK 20/2017 vychází 25. září


PPK 20/2017 vychází 25. 9. 2017

Hlavním tématem tohoto vydání je zabezpečení domácí bezdrátové sítě. V dalších článcích vám představíme multifunkční inkoustové tiskárny pro domácí použití a seznámíme vás s elektronickými knihami a jejich čtečkami. V příloze „Mobil pro každého“ najdete informace týkající se nákupů a správy financí prostřednictvím telefonu. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak opatřit video živými titulky, jak vytvořit prezentaci s fotoalbem a jak pomocí plných verzí programů z přiloženého cédéčka obnovit omylem smazaná data a upravovat fotografie.

Bezpečná síť Wi-Fi

Bezdrátová síť Wi-Fi se stala samozřejmou součástí českých domácností. Mnozí uživatelé však mají bezdrátovou síť špatně zabezpečenou, nebo ji dokonce nemají zabezpečenou vůbec. V hlavním tématu tohoto vydání se proto znovu vrátíme k pokrytí domácnosti bezdrátovou sítí a velký důraz položíme na bezpečnost, zejména na to, jak využít bezpečnostní prvky, které nabízí bezdrátový router.

Domácí barevné tiskárny

Nabízíme vám praktický test tří inkoustových multifunkčních tiskáren pro domácí použití. Také vám poradíme, na co se při výběru nové tiskárny zaměřit, pro které tiskové úlohy je vhodnější tiskárna inkoustová a komu se spíše vyplatí tiskárna laserová.

Elektronické knihy

Stále více lidí čte knížky na displeji elektronické čtečky, ale i prostřednictvím tabletu nebo chytrého telefonu. Seznámíme vás s výhodami a nevýhodami různých typů čtecích zařízení a různých formátů e-knih a dozvíte se i to, kde lze elektronické knížky koupit.

Nakupujeme a platíme mobilem

Hlavním tématem přílohy Mobil pro každého jsou mobilní platby a nákupy. Seznámíme vás s tím, jak lze chytrý telefon využít nejen při vybírání zboží a obchodu, kde se dá vybrané zboží výhodně nakoupit, ale i při placení. Nabídneme vám také výběr mobilních aplikací určených pro nakupování, pro správu financí a pro obsluhu bankovních účtů.

Přiložený CD-ROM

Na CD najdete jako bonus plnou verzi programu Hasleo Data Recovery Professional, pomocí které snadno ve třech jednoduchých krocích obnovíte většinu souborů z pevného disku počítače, externího pevného disku, USB flash disku, SD karty, digitálního fotoaparátu, mobilního telefonu, multimediálního přehrávače a z dalších úložných médií. Tento jednoduše ovladatelný program si poradí i s přeformátovanými disky a se záchranou dat ztracených v důsledku selhání systému. Druhým bonusem je plná verze programu Ashampoo Photo Commander 14 – šikovného nástroje pro správu fotografií, pro jejich automatickou i manuální editaci, pro vkládání textu a obrázků a pro tvorbu galerií, koláží a kalendářů. Hlavním tématem cédéčka je rubrika Čtečky a tvorba e-knih, ve které najdete sbírku čteček elektronických knih a praktických nástrojů pro jejich tvorbu a katalogizaci.
  • .
  • .