Cesta: Novinky / PPK 20/2015 vychází 29. září 2015


PPK 20/2015 vychází 29. září 2015

V tomto vydání najdete informace o monitorech a jejich důležitých parametrech a tipy na nejužitečnější placené programy. Další články jsou věnovány elektronické poště v mobilním telefonu a vylepšení počítače přidáním rychlého rozhraní USB 3.0. V rubrice návodů „jak na to“ se dozvíte mimo jiné to, jak snadno provést hromadné úpravy fotografií a jak si uspořádat ikony na pracovní ploše Windows 8.

Moderní monitory

Úvodním a hlavním tématem tohoto vydání jsou monitory. Nejde však o srovnávací test ani o recenze konkrétních modelů. Tentokrát jsme se podrobně podívali na nejdůležitější parametry těchto zařízení, na nové technologie a trendy a také na způsoby připojení monitoru k počítači. Výrobci a prodejci monitorů lákají zákazníky na stále větší obrazovku a na vysoké a ještě vyšší rozlišení obrazu. Uživatele by však měly zajímat i další parametry (například typ panelu a jeho povrch) a důležitá je také výbava monitoru – počet a typ rozhraní pro přenos obrazu, vestavěné reproduktory nebo přítomnost rozhraní USB. Při výběru vhodného modelu musíte uvážit i to, zda grafická karta vašeho počítače dokáže vygenerovat tak kvalitní obraz, jaký dotyčný monitor umí zobrazit, a jestli karta disponuje odpovídajícím rozhraním pro videovýstup, aby se k ní dal monitor připojit. Abyste se dokázali správně rozhodnout, připravili jsme pro vás přehled nejdůležitějších parametrů a tipy a rady pro výběr monitoru.

Dobrá investice do programů

Přestože toho bezplatné programy zvládnou opravdu hodně, v některých případech se vyplatí investovat do nástrojů placených. My vám nabízíme jedenáct tipů na ty nejužitečnější – od multimediálních přehrávačů přes kancelářské a bezpečnostní programy až po diagnostické nástroje. Poradíme vám také to, kde tyto programy sehnat a jak za ně on-line zaplatit.

E-maily v mobilu

Jednou z nejužitečnějších funkcí chytrých telefonů a tabletů je okamžitý a nepřetržitý přístup k elektronické poště. Příslušné mobilní aplikace jsou na to připraveny a my vám poradíme, co a jak nastavit.

Rychlé rozhraní USB 3.0 ve starším PC

I do staršího počítače lze doplnit nové, rychlé rozhraní USB 3.0. Představíme vám několik doplňků, které toto užitečné rozšíření funkčnosti počítače umožní.

Přiložený CD-ROM

Přiložené cédéčko tentokrát obsahuje výběr nejlepších programů a nástrojů potřebných pro práci s elektronickou poštou – jde především o klientské poštovní programy a nástroje pro filtrování nevyžádané pošty. Jsou tu také dva bonusy v podobě plných verzí programů KeyDepot 2015 (nástroje na bezpečné uložení hesel a dalších citlivých údajů) a Photomizer 2 (programu na úpravy digitálních fotografií).