Cesta: Novinky / PPK 2/2020 vychází 6. ledna


PPK 2/2020 vychází 6. 1. 2020

Hlavním tématem tohoto vydání jsou on-line zdroje filmové a televizní zábavy. Najdete tu také tipy na mobilní aplikace pro přístup k on-line videopůjčovnám a TV archivům, přehled počítačových konektorů a rady, jak spravovat různá přihlašovací hesla. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak pomocí programu SyncManager z cédéčka nastavit automatickou synchronizaci souborů, jak zapojit a zprovoznit set-top box a jak do textového dokumentu snadno vložit tabulku.

Filmy a TV on-line legálně

Nabízíme vám přehled legálních internetových zdrojů videozábavy. Představujeme televizní archivy a on-line půjčovny filmů a také internetové televize, které dokážou nahradit pozemní televizní vysílání. Dozvíte se také to, co znamená hybridní televizní vysílání HbbTV, k jehož nabídce se dostanete stiskem červeného tlačítka na dálkovém ovladači.

Správa on-line identity

On-line identita každého uživatele internetu je tvořena nejen množstvím informací, které o sobě zveřejnil prostřednictvím sociálních sítí, ale především jeho účty u různých internetových služeb. Dostane-li se k příslušným přihlašovacím údajům někdo cizí, může je snadno zneužít. My vám poradíme, jak svoji digitální identitu spravovat a jak ji ochránit před zneužitím.

Kabely a konektory

Praktický přehled vás seznámí s tím, k čemu slouží různé konektory, ať už jde o počítač, nebo o jeho periferie, anebo o přístroje spotřební elektroniky. Poradíme vám, kterými kabely propojit různá zařízení tak, aby všechno správně fungovalo.

Přiložené cédéčko

Hlavním tématem přiloženého cédéčka je rubrika Video v počítači, ve které najdete pečlivě vybranou sbírku nejlepších programů pro přehrávání, úpravu a editaci videosouborů, potřebný balíček kodeků a další praktické nástroje pro práci s videem.

Jako bonus jsme na CD připravili plnou verzi programu Abelssoft SyncManager 19. Jedná se o šikovný nástroj určený k automatické synchronizaci. SyncManager synchronizuje dva zdroje dat podle pravidel, která si snadno nastavíte. Může jít o synchronizaci jednotlivých souborů, adresářů, nebo dokonce i celých disků. Adresáře mohou být na lokálních či síťových discích, výměnných médiích apod. SyncManager tak může fungovat například jako nástroj, který automaticky zkopíruje fotografie z telefonu do počítače pokaždé, když tato zařízení propojíte.