Cesta: Novinky / PPK 2/2016 vychází 4. ledna 2016


PPK 2/2016 vychází 4. 1. 2016

Hlavním tématem tohoto vydání jsou odpovědi na dotazy čtenářů. „Superlistárna" je opět rozdělena do pěti tematických okruhů; tentokrát zde najdete i odpovědi na dotazy ohledně Windows 10. V časopisu najdete také recenze několika zajímavých novinek – například dobře vybaveného notebooku, dvou smartphonů a domácího síťového úložiště s operačním systémem Android. Poradíme vám také to, jak se nenechat okrást při používání internetového bankovnictví, a nabídneme vám přehled rozhraní a konektorů, které najdete na počítačích a na zábavní elektronice. V rubrice návodů „jak na to" se dozvíte mimo jiné to, jak nahrát video do videoeditačních programů a jak vytvořit videosoubor z filmu na DVD.

50 odpovědí na vaše dotazy

Během půl roku od vydání minulé „superlistárny" jsme nasbírali řadu dotazů, které si zaslouží zopakovat nebo které se nevešly do pravidelné dvoustránkové listárny v časopisu. Spolu s tím, jak uživatelé do svých počítačů postupně instalují nový operační systém Windows 10, dostáváme stále více dotazů týkajících se právě Windows 10 a přechodu na ně.

Bezpečně do banky

Internetové bankovnictví je přímo navázáno na peníze, a proto je v tomto případě potřeba dávat dvojnásob dobrý pozor, abyste se nestali obětí podvodu nebo útoku. Poradíme vám, jak poznat, že jste na správně zabezpečených stránkách, které opravdu patří vaší bance, a nabídneme vám bezpečnostní zásady, jež je nutno dodržovat.

Postavte si počítač

Pro kutily a technické nadšence jsme připravili novou sérii článků o tom, jak si sestavit počítač. Postupně vám poradíme s výběrem jednotlivých komponent a nabídneme i návody, jak sestavu zkompletovat. První článek z této řady najdete rovněž v tomto vydání.

Přiložený CD-ROM

Na cédéčku najdete výběr nejlepších bezplatných nástrojů na práci s videem v počítači (na jeho úpravu i přehrávání) a také dva bonusy v podobě plných verzí. Program Digiarty WinX HD Video Converter Deluxe 5 slouží k úpravám videa a k jeho převodu do různých formátů. Nástroj KC Software SUMo Pro 4.1 vám usnadní vyhledávání novějších verzí programů a jejich instalaci.

 

 




  • .
  • .