Cesta: Novinky / PPK 19/2018 vychází 17. září


PPK 19/2018 vychází 17. 9. 2018

Hlavním tématem tohoto vydání jsou počítače typu all-in-one. Najdete tu také rady, jak docílit kvalitní zvukový výstup při přehrávání hudby a filmů v počítači, a tipy na mobilní aplikace, které studentům pomohou při přípravě do školy a při studiu. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak si nastavit on-line přístup k službám veřejné správy a jak v Excelu vytvořit formulář pro zadávání dat do tabulky.

Počítače all-in-one

V rámci hlavního tématu vydání vás seznámíme s vlastnostmi počítačů all-in-one a nabídneme vám test tří aktuálních modelů. Jejich komponenty jsou umístěny v zadní části monitoru, a tak jsou tyto počítače prostorově i energeticky nenáročné a výborně se hodí pro použití v domácím prostředí.

Dokonalý zvuk z počítače

Mnozí uživatelé mají v počítači uloženu sbírku hudby, ale ne každý ví, jak tuto hudbu dostat z počítače tak, aby byla kvalitně reprodukována. Představíme vám hardwarové doplňky pro kvalitní reprodukci hudby a v článku najdete tipy na zvukové karty, kabely, redukce, reproduktory, sluchátka a další hardware, jehož prostřednictvím kvalitního zvuku dosáhnete.

S mobilem ve škole

Mobilní telefon nemusí být jen na hraní nebo na poslouchání hudby, může být i užitečným pomocníkem při studiu a při přípravě do školy. Nejlepší je, když můžete učení a opakování věnovat každou volnou chvilku. To vám umožní aplikace v chytrém telefonu. Nabídneme vám tipy na užitečné aplikace, které pomohou žákům či studentům s čímkoli: od opakování slovíček až po rozvrh hodin. Upozorníme však také na rizika spojená s nadměrným používáním telefonu.

Přiložený CD-ROM

Na CD najdete jako bonus plné verze programů Disk Drill Pro a CutOut 5. Disk Drill je profesionálním nástrojem na obnovu souborů, o které jste přišli vlastním přičiněním (smazáním a odstraněním z koše), při útoku škodlivého softwaru nebo třeba kvůli poškození či chybám hardwaru. Program Disk Drill přitom podporuje všechny běžné typy úložných médií, stejně jako všechny standardní souborové systémy (NTFS, FAT32, EXT, HFS+ aj.) Na CD je půlroční licence plné verze tohoto programu. Grafický editor CutOut zvládne i běžné úpravy fotografií, ale jeho specializací je ořez pozadí na pořízených snímcích. Díky poloautomaticky pracujícím nástrojům stačí jen poměrně hrubě označit okraje objektu a o ořez se pak postará program sám. Hlavním tématem cédéčka je rubrika Organizéry, plánovače a kalendáře.

Seznam programů umístěných na CD najdete zde.