Cesta: Novinky / PPK 19/2008 vychází 29. září 2008


PPK 19/2008 vychází 29. září 2008

Podzimní počasí začíná pomalu zahánět i velké otužilce domů k počítači. Když je venku sychravo, je ten správný čas zpracovat videa, která jste pořídili během léta. Mnozí čtenáři se navíc budou chtít pochlubit svými výtvory příbuzným a známým. V takovém případě je nejlepší nahrát svá videa na server YouTube. Hlavní téma PPK 19/2008 tedy věnujeme právě této vynikající internetové službě – představíme vám ji, popíšeme, jak se ovládá, a můžete se těšit i na podrobný návod, jak nahrávat videa na YouTube a naopak jak je z tohoto serveru stahovat.

Pokud jste zjistili, že letní vedra nepřežil váš počítač bez úhony, určitě oceníte článek plný rad, jak se chovat při potížích s počítačem. Začínajícím (ale i mnohým pokročilým) uživatelům internetu představíme další druhy internetových hrozeb a samozřejmě poradíme, jak se jim bránit. Také jsme pro vás otestovali několik zajímavých přístrojů – čtyři notebooky, tichý stolní počítač, stylové fotoaparáty a další.

Praktické rady a návody obsahují tentokrát například návod na ovládání dvou programů, které vám usnadní práci s počítačem, dále popis, jak správně (automaticky) dělit slova v textovém editoru, tipy pro práci s elektronickou poštou, návod na tvorbu koláčových grafů a mnoho jiného.

Na CD, které jako obvykle dostanete k PPK zcela zdarma, naleznete tentokrát několik desítek vyzkoušených a osvědčených programů z těchto oblastí: multimediální přehrávače a knihovny, vypalování CD a DVDutility spolupracující se serverem YouTube. Můžete se samozřejmě těšit i na nejnovější verze oblíbených programů a na několik softwarových zajímavostí.