Cesta: Novinky / PPK 18/2019 vychází 2. září


PPK 18/2019 vychází 2. 9. 2019

Hlavním tématem tohoto vydání jsou rady a návody, jak opravit operační systém Windows 10. Najdete tu také tipy na užitečné výukové mobilní aplikace a informace o tom, jak na obrazovku televizoru dostat filmy z počítače, internetové stránky. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak pomocí programu VeraCrypt zašifrovat data na disku, jak přes internet posílat velké objemy dat a jak pomocí bonusového programu Ashampoo WinOptimizer 2019 uklidit v počítači a optimalizovat nastavení systému.

Přeinstalace Windows

Na disku každého počítače i v jeho systému se postupně hromadí různá nepotřebná data – zbytky po nepoužívaných aplikacích, pracovní soubory, staré záznamy o programech a o jejich nastavení a další nepořádek, který zpomaluje chod počítače a zdržuje jeho uživatele. Občas je vhodné vyhlásit generální úklid v podobě nové, „čisté“ instalace operačního systému. Poradíme vám, jak na to.

S mobilem ve škole

Mobilní telefon nemusí být jen na hraní nebo na poslouchání hudby, může být i užitečným pomocníkem při studiu a při přípravě do školy. Nejlepší je, když student může učení a opakování věnovat každou volnou chvilku. To mu umožní aplikace v chytrém telefonu. Nabídneme vám tipy na užitečné aplikace, které pomohou s čímkoli: od cizích slovíček až po hru na hudební nástroj.

Chytré TV a multimediální krabičky

Ať už máte starší televizor, nebo uvažujete o koupi nového, na výběr máte hned několik způsobů, jak na jeho obrazovce zobrazit multimediální obsah. A nemusí jít hned o investici za desítky tisíc. Někdy si vystačíte i s malou krabičkou za pár set korun.

Přiložené cédéčko

Hlavním tématem elektronické přílohy jsou tentokrát nejlepší bezplatné bezpečnostní programy a nástroje, které vám pomohou ochránit počítač před napadením škodlivými kódy a data před ztrátou či zneužitím. Jsou tu antivirové programy, zálohovací, archivační a šifrovací nástroje a také nástroje na bezpečnou správu hesel. Jako bonus vám přinášíme plnou verzi programu Ashampoo WinOptimizer 2019. Tento program se stará o optimalizaci nastavení počítače, o odstranění zbytečností a o zvýšení výkonu. Svoje hlavní úlohy provádí plně automaticky. V modernizovaném uživatelském rozhraní najdete nástroje na vyčištění počítače od zbytečných záznamů v registru Windows, na odstranění nepotřebných dat z pevných disků, na zrychlení internetového připojení, na zvýšení soukromí a na zabezpečení dat v počítači. Soubor optimalizačních nástrojů je připraven diagnostikovat aktuální problémy snižující výkon počítače a rovnou provést příslušná opatření.