Cesta: Novinky / PPK 18/2017 vychází 28. srpna


PPK 18/2017 vychází 28. 8. 2017

Hlavním tématem tohoto vydání je test notebooků a počítačů „2 v 1“ vhodných pro starší školáky a pro studenty. V dalších článcích vám nabídneme rady, jak z počítače udělat přehrávač kvalitního zvuku, a tipy na vhodné reproduktory a sluchátka. V příloze „Mobil pro každého“ najdete rady a návody týkající se rodičovské kontroly a tipy na mobilní aplikace, které pomohou ochránit vaše děti před nebezpečími z internetu. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak zvětšit písmo na obrazovce Windows a jak pomocí plných verzí programů z přiloženého cédéčka bezpečně uložit různá hesla a automaticky aktualizovat ovladače hardwaru.

Levné notebooky nejen do školy

Počítač se stal víceméně nezbytnou školní pomůckou, a tak se před začátkem nového školního roku řada rodičů zamýšlí nad nákupem nějakého toho notebooku vhodného pro většího školáka nebo pro studenta. Otestovali jsme několik přenosných počítačů sloužících právě pro studijní účely. Jde o cenově dostupné notebooky a počítače „2 v 1“ s operačním systémem Windows 10.

Kvalitní zvuk z PC

Možností, jak z počítače dostat kvalitní zvuk, je celá řada – a ani nemusí jít o řešení za desítky tisíc korun. My jsme se podívali na to, jaké možnosti mají ti, kterým nestačí zvuk z integrované zvukové karty a kteří se poohlížejí po něčem kvalitnějším. V článku najdete tipy na zvukové karty, reproduktory, sluchátka a na další příslušenství.

Rodičovská kontrola mobilů

Poradíme vám, jak minimalizovat různá rizika, která by mohla vzniknout při používání mobilního zařízení (chytrého telefonu, tabletu nebo notebooku) vaším potomkem. Představíme vám také užitečné mobilní aplikace, které umožní kontrolovat používání aplikací a internetu a ochrání děti před nevhodným obsahem.

Přiložený CD-ROM

Na CD najdete jako bonus plnou verzi programu Sticky Password, určeného pro bezpečnou správu všech přihlašovacích údajů a hesel, které používáte pro různé internetové služby. Doplňky pro internetové prohlížeče Internet Explorer, Firefox, Chrome a Opera automaticky ukládají zadávaná hesla do šifrované databáze a následně vám pomohou s rychlým přihlašováním k vašim účtům. Do programu si můžete uložit i kompletní profil uživatele nebo hodnoty používané při opakovaném vyplňování různých registračních formulářů. Přístup do šifrované databáze je chráněn hlavním heslem, nebo klíčem uloženým na USB klíčence nebo v mobilním telefonu. Druhým bonusem je program Driver Booster, který umí v pravidelných intervalech kontrolovat, zda pro hardwarové komponenty počítače jsou dostupné nové ovladače. Program dokáže příslušné ovladače stáhnout z internetu a zcela automaticky, na pozadí operačního systému, provést aktualizaci. Jako uživatel se nemusíte vůbec o nic starat, a navíc díky automaticky vytvářeným bodům obnovy systému máte v případě potřeby možnost vrátit provedené změny zpět. Hlavním tématem cédéčka je rubrika Škola hrou, zahrnující pečlivě vybranou sbírku šikovných nástrojů a pomocníků pro každého zvídavého školáka a studenta.
  • .
  • .