Cesta: Novinky / PPK 18/2012 vyšel 27. srpna 2012


PPK 18/2012 vychází 27. srpna 2012

Hlavním tématem posledního prázdninového vydání je srovnávací test notebooků. Tentokrát jde o cenově dostupné modely (ceny testovaných notebooků jsou v rozmezí od 11 500 do 16 000 Kč) s displejem o úhlopříčce dlouhé 15,6 palců. Tyto notebooky jsou vybaveny plnohodnotnou klávesnicí s numerickým blokem a optickou mechanikou a nabízejí dostatečný výkon pro všechny běžné aplikace. V druhém testu se sešlo 12 odolných (vodotěsných a nárazuvzdorných) digitálních fotoaparátů, jejichž vlastnosti oceníte nejen na pláži u moře, ale i při běžném fotografování v přírodě.
V dalších rubrikách najdete rady a tipy týkající se ochrany dětí u počítače a také ochrany dat před poškozením vinou nevhodného zásahu uživatele. Dozvíte se i to, jak se připravit na možnou ztrátu notebooku nebo chytrého telefonu. Budoucí a začínající uživatele chytrého telefonu seznámíme s tímto zařízením a s některými jeho funkcemi.
Na přiloženém CD je vedle výběru nástrojů na správu a úpravu fotografií a komunikačních programů také bonus v podobě plné verze programu Paragon Alignment Tool 3.0 Special Edition, který dokáže optimalizovat uložení souborů na disku tak, aby se významně zrychlila práce s nimi.
  • .
  • .