Cesta: Novinky / PPK 17/2016 vychází 15. srpna


PPK 17/2016 vychází 15. 8. 2016

Hlavním  tématem tohoto vydání je bezpečnost. Tentokrát vás seznámíme s internetovými riziky, která hrozí především dětem a mládeži. V dalších článcích najdete přehled kompaktních digitálních fotoaparátů nižší cenové kategorie a rady a tipy, jak z počítače dostat co nejkvalitnější zvuk. Poradíme vám také to, jak pečovat o baterie v mobilních zařízeních, aby dlouho vydržely v dobré kondici. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody, jak zašifrovat archivní soubory, jak sestavit videoprezentaci z fotografií a jak pomocí plných verzí programů z přiloženého cédéčka vylepšit fotografie a stáhnout videoklip ze serveru YouTube.

Děti s mobilem

Chytrý telefon je velmi užitečná věc, ale jeho používání s sebou nese také určitá rizika, zejména je-li uživatelem bezstarostné a mnohdy nezodpovědné dítě. Naší úlohou je naučit děti bezpečnému chování a také na ně dohlížet. Důležité je znát rizika a vědět, jak se jim vyhnout Seznámíme vás s některými úskalími internetu a poradíme vám mimo jiné to, jak zabezpečit mobilní zařízení, jež se připojují do vaší domácí sítě. Nabídneme vám i tipy na mobilní hry vhodné pro děti.

Levné fotoaparáty

I když mnozí uživatelé dávají při fotografování běžných událostí přednost fotoaparátu v mobilním telefonu, stále existují rozumné důvody pro pořízení levnějšího kompaktu, který v řadě situací nabídne lepší výsledky a možnosti než drahé mobilní telefony. Představíme vám devět kompaktních fotoaparátů, které se vešly do cenového limitu 6 500 Kč. Nejlevnější z nich dostanete už za 2 100 Kč.

Dokonalý zvuk z počítače

Představíme vám hardwarové doplňky pro kvalitní reprodukci hudby z PC. V článku najdete tipy na zvukové karty, kabely a redukce, reproduktory a sluchátka.

Přiložený CD-ROM

Jednou z plných verzí na přiloženém cédéčku je program Win8Studio, který umožňuje snadno a rychle převést téměř libovolný multimediální soubor do formátu potřebného pro přehrávání (resp. pro zobrazení) v přenosném zařízení. Program podporuje celkem 27 zvukových formátů, 24 videoformátů a 5 obrázkových formátů a obsahuje i jednoduchý multimediální přehrávač, pomocí kterého můžete vybrané audio- a videosoubory přehrát (resp. zobrazit fotografie). Pomocí integrovaného nástroje můžete i stahovat hudbu a videoklipy z internetových serverů určených pro sdílení multimediálního obsahu. Druhým bonusem je plná verze programu HDR projects 3, který nabízí sadu nástrojů na jednoduchou i komplexní tvorbu tzv. HDR fotografií (snímků s velkým dynamickým rozsahem) pomocí přednastavených profilů a pokročilých nastavení. V rubrice Komunikační programy najdete sbírku bezplatných programů pro textovou, hlasovou i vizuální komunikaci prostřednictvím internetu.