Cesta: Novinky / PPK 17/2011 vychází 15. srpna 2011


PPK 17/2011 vychází 15. srpna 2011

Počítač je velmi dobrý sluha, ale pokud se v něm něco porouchá, dokáže být velmi zlobivý pacient. V PPK 17/2011 proto přinášíme příručku první pomoci – 50 rad, jejichž pomocí vyřešíte nejběžnější havárie a problémy počítače. V pěti kapitolách se dozvíte, jak řešit problémy s programy, havárie operačního systému, selhání hardwaru, problémy s internetovým připojením a jak zachraňovat cenná data.

V dalších článcích se zaměříme na anonymitu na internetu. Dozvíte se, proč internet anonymní není a naopak jak chránit své osobní údaje a jak dosáhnout úplné anonymity. Podíváme se též na problematiku čištění vnitřku počítačové skříně, dozvíte se, jak sledovat a prodloužit životnost pevného disku a proč a jak platit na internetu kartou. Několik článků věnujeme též střihu videa a představíme zajímavé produkty, například levný tablet a minikameru pro sportovce.

Praktické návody obsahují řádnou porci rad pro příznivce digitálního videa. Pomůžeme vám s nahráváním videa pomocí webové kamery a s ovládáním dvou programů a jedné internetové služby určených ke střihu videa. Prostor ale zbyde i na další témata. Dozvíte se, jak vyhledávat na internetu, jak z „empétrojek“ vytvořit hudební cédéčko, jak převádět dokumenty do formátu PDF, jak dokumenty tisknout, a mnoho dalšího.

Zdarma přiložené CD obsahuje hodnotný bonus, totiž plnou verzi profesionálního antivirového programu TrustPort USB Antivirus 2012. Výhodou tohoto nástroje je, že se neinstaluje přímo do počítače, ale na flash disk nebo na paměťovou kartu. Můžete pak kontrolovat jakýkoli počítač, aniž byste do něj cokoli instalovali. V duchu témat časopisu získáte také výběr nejlepších, redakcí ověřených programů pro zpracování videa a nástrojů zajišťujících počítači první pomoc.